Likviidsuskriis leidis järjekordse ohvri

Tõnis Oja 24. aprill 2008, 00:00

Juba pikemat aega üsna põhjalikult käsitletud väike likviidsus Tallinna börsil ja mõne aktsia puhul selle pea täielik puudumine leidis eile järjekordse ohvri, kelleks oli üks 20 Ekspress Grupi aktsia omanik. Tehing kukutas meediaettevõtte aktsia hinna 6,25 protsendi võrra miinusesse. Tõsi, tehingu sooritaja kaotus jäi alla saja krooni.

Palju suuremaks kannatajaks osutus hoopis aga Ekspress Grupp ja selle suuromanik Hans H. Luik, sest meediakontserni turuväärtus kukkus tehinguga 59 miljoni krooni võrra, 890 miljonile kroonile. Järjekordseks kaotajaks olid ka need tuhanded väikeaktsionärid, kes märkisid avalikul esmaemissioonil (IPO) aktsiaid hinnaga 92,30 krooni ning millest praeguseks on järel vaid pool. Tulemata jäävad ka aktsiate prospektis lubatud dividendid.

Moetööstusettevõte Baltika aktsia hind kukkus eile 2,13 protsendi võrra, 35,99 kroonile. Nii madal oli aktsia hind viimati 2005. aasta septembris.

Investeerimispank LHV kordas esmaspäeval Baltika aktsiale müügisoovitust. Analüütikud Erki Kert, Sten Pisang ja Henri Adams ennustasid ettevõtte esimese kvartali kahjumiks 1,11 miljonit eurot ehk 17,4 miljonit krooni. Hansabank Markets on detsembri lõpus soovitanud Baltika aktsiat hoida ning hinnasihiks oli pank pannud 92,47 krooni. Baltika avaldab esimese kvartali majandustulemused täna.

Eile esimese kvartali majandustulemused avaldanud Eesti Telekomi aktsia hind kerkis 0,53 protsendi võrra, 119,54 kroonile. Telekomigrupi tulemused ei olnud küll väga kiita, aga aktsiat hoiavad stabiilsena korralikud dividendid ning TeliaSonera osaluse kasv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing