Ain Alvela • 23. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Uudised

Keskkonnainspektsioon registreeris selle aasta esimese kolme kuu jooksul 608 keskkonnaalast rikkumist.

Ametkond määras trahvi 419 era- ja juriidilisele isikule, trahvisumma küünib kokku ligi 970 000 kroonini.

Võrreldes 2007. aasta esimese kvartaliga on rikkumiste üldarv ja trahvitud isikute arv vähenenud.

Möödunud aasta samal ajal oli 813 rikkumist ja karistuse saanuid 509.

Ligi pooled ehk 283 rikkumist registreeriti kalapüügivaldkonnas. Jäätmealaseid rikkumisi oli 92 ja metsarikkumisi 80.

Kõige rohkem rikkumist registreeriti tänavu Pärnumaal.

30. aprillil toimuval keskkonnaministeeriumi Info- ja Tehnokeskuse (ITK) 15. sünnipäevale pühendatud seminaril esitletakse trükist "Eesti looduse kaitse aastal 2007" ning tutvustatakse bioloogilise mitmekesisuse teabevõrgustiku ja loodusvaatluste andmebaasi.

Raamat "Eesti looduse kaitse aastal 2007" kirjeldab riiklike ja rahvusvaheliste kaitstavate alade tüüpe Eestis ja nende pindalalist statistikat, annab ülevaate kaitsealustest ja ohustatud liikidest ning toob välja üldise statistika nende elupaikade kohta Eestis.

Bioloogilise mitmekesisuse teabevõrgustiku veebikeskkond tutvustab bioloogilise mitmekesisuse konventsiooni ja sellega seonduvat Eestis.

Seminar on avatud kõigile, nõutav eelregistreerimine.

Pesupulbrites sisalduvad fosfaadid põhjustavad Läänemere eutrofeerumist, tõdevad Maailma Looduse Fond (WWF) ja selle partnerorganisatsioonid pärast viies Läänemere-äärses riigis läbiviidud turuanalüüsi.

Uuring näitas, et kuigi kõikides nendes riikides on müügil fosfaadivabad alternatiivid, toodetakse neis, sh Eestis siiski ka mitmeid fosfaate sisaldavaid pesuvahendeid.

"Oleme kindlad, et pesuvahenditootjad hoolivad Läänemerest niisama palju kui meie," ütles Eestimaa Looduse Fondi (ELF) tegevjuht Jüri-Ott Salm. "Soovime pesuvahendite tootjaid veenda, et nad fosfaadid oma toodetest välja vahetaksid."

Läänemere Kaitse Komisjon (HELCOM) soovitab asendada fosfaadid keskkonnasõbralikumate alternatiividega.

HELCOMi aruanne ütleb, et fosfaatide keelustamine pesuvahendites vähendaks fosfori sattumist Läänemerre 3000-9000 tonni võrra, mis moodustaks kuni 24% kogu fosfori koormusest.

Fosfaadid on fosforiühendid, mis loodusesse jõudnuna põhjustavad veekogude üleväetamist.

Veoautode telemaatikaseadmete tootja General Electric Asset Intelligence toob turule uudse VeryWise sarja jälgimislahenduse.

Uued "leia ja jälgi" lahendused keskenduvad viiele olulisemale aspektile transporditööstuses: autopargi kasutamine, hooldus ning seisuaeg, tarnete õigeaegsus, koorma ja autopargi turvalisus ning külmutusseadmega veokite veose kvaliteet.

Tegu on veoautode jaoks välja töötatud lahendusega, mida saab paigaldada ka konteineritele, haagistele ning rööbassõidukitele.

General Electric Asset Intelligence Euroopa direktor Walter Verhelsti sõnul on uuel modemil juhtmevabad sensorid, mis suhtlevad veoki võtmeelementidega.

Uue tehnoloogia võtmeomadus on modemi ja veoki pidurduskontrolli vaheline suhtlemisoskus. See muudab hoolduse planeerimise senisest lihtsamaks ning suurendab veokite turvalisust.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt