Hansapanga kasum vandus eelmisele aastale alla

Katre Pilvinski 25. aprill 2008, 00:00

"Kõige suurem laenukulu oli Balti riikides," lisas Raasuke.

Swedbanki kasumi kahanemist kommenteeris Raasuke, et see tulemus oli nende jaoks ootuspärane.

Hansapank Eesti puhaskasum kasvas võrreldes 2007. aasta viimase kvartaliga 10% ja ulatus 52 miljoni euroni, samas võrreldes aastataguse ajaga vähenes Hansapank Eesti kasum 8%.

Hansapanga Grupi 2008. aasta esimese kvartali tulemused olid head - grupi tänavuse esimese kvartali puhaskasum kasvas võrreldes 2007. aasta esimese kvartaliga 5% ning ulatus 114 miljoni euroni, teatas pank. Grupi omakapitali tootlus ulatus 23,7%ni ning kulu-tulu suhe oli 41,9%.

"Majanduskeskkonna jahenemine ilmneb ka Hansapanga Grupi näitajates, kuid olukorda arvestades võib tulemusi pidada ootuspärasteks - hoolimata ebakindlusest finantsturgudel saavutasime mõistlikud omakapitali tootluse ja kulu-tulu suhte määrad," kommenteeris Raasuke pressiteates.

Grupi laenuportfell kasvas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 28%, 20,7 miljardi euroni. Hansapanga Grupi netoprovisjonid vähenesid eelmise kvartaliga võrreldes 2,6 miljoni euro võrra.

Hansapanga pressiesindaja Kristi Künnapas lükkas ümber kuuldused, nagu kavatseks Hansapank koondada suurema arvu töötajaid.

"Ma ei tea küll, et koondamisi oleks tulemas. Kuluefektiivsus on loomulikult praeguses majanduses märksõna, ka personalipoliitikas," ütles Künnapas.

"Hansapank ei kavatse asuda töötajaid koondama. Küll aga pole me tänavu nii aktiivsed värbajad kui mullu. Samuti ei otsita lahkuvate töötajate asemele tingimata uusi inimesi: analüüsime iga kord, kas on kindlasti vaja võtta uus inimene või saab tööjaotust selliselt muuta, et pole vaja uut inimest värvata," ütles Hansapanga personalidirektor Tea Trahov. Tema sõnul ei tähenda see muidugi, et nad vajalikele kohtadele uusi inimesi ei võtaks. "Pärast kiiret kasvuperioodi otsime efektiivsuse suurendamise võimalusi, mis peaks olema iga teadlikult juhitud ettevõtte normaalne käitumismudel," selgitas Trahov.

Ka ei suleta sel aastal erakorraliselt ühtki kontorit. "Mõned kontorid sel aastal pannakse kinni küll, aga need otsused on seotud kontorite otstarbekuse ja uute kontorite avamisega. Näiteks Viimsi kontori panime me kinni, sest Pirita Selverisse tuleb suurem kontor. Need on vanemad otsused, mis ei põhine praegusel keskkonnal," selgitas Künnapas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing