Mariliis Pinn • 24. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Noop: õlle hind tõuseb suvel 30%

"Õlleturg langeb teist aastat järjest, 1-2% 2006. aastal võrreldes 2005. aastaga ja 2007. aastal paar protsenti võrreldes tunamullusega," ütles Noop.

Õlletehase juhataja süüdistas languses ilma, majanduslikku surutist ja poliitikuid. "Õlletootjate suurim müügikuu on juuli. Eelmisel aastal müüdi nii juunis kui ka augustis rohkem õlut kui põhimüügikuul, sest juulis olid ilmad kehvad," rääkis Noop.

"Teisalt oli tunda sügisel majanduslikku surutist, mis kandus tarbimisele üle. Eelmise aasta suvest hakkasid kehtima ühel kolmandikul õlleturust piirangud, mis mõjusid negatiivselt just õlletootjale, tundub et kange alkoholi tootjatele ei mõjunud see nii," võttis ta möödunud aasta kokku.

Noobi sõnul oli A. Le Coq ainuke õlletehas, kelle turuosa kasvas, seda tervelt 8,4% võrra. Kasv tuli põhiliselt Specialist ja Premiumist. "Siin taga on edukad kampaaniad ja turistid. Palju meie õlut läheb ka Soome," selgita ta.

Noobi meele tegi mõruks sel aastal ees ootav hinnatõus. "Mul ei ole midagi head tõdeda, hinnad tõusevad. Pool on tõusnud, pool tõuseb veel, kokku on aktsiistõus 32%," ütles ta. "Lätis ja Leedus on aktsiisid oluliselt madalamad, see mõjutab turiste," lisas ta.

Ootamas on ka tooraine hinnatõus, vilja hind tõuseb 30-40%, seega tõuseb kaupluses õlle hind juunis võrreldes aastatagusega 30%.

"Kuni 10% hinnatõus ostjaid väga ei mõjuta, üle 10% tõus mõjutab valikuid ja 30% vähendab tarbimist. Võimalik turumaht kahaneb 5%. Suur langus tuleb pubides, restoranides, baarides. Majandusssurutises käivad inimesed vähem väljas söömas," sõnas Noop. Ta ennustas, et pärast suve võivad mõned söögikohad uksed sulgeda.

On juba ammu selge, et õlut on kõige parem külmalt juua, aga kas jääkülm õlu kõige parem on, selles pole ma veendunud. Mida külmem on õlu, seda vähem on tunda õlle maitset. Ma arvan, et kurguarstid saavad palju tööd. Proovige jäist vett juua. Õlleleksikonid soovitavad heledat õlut tarbida 6-8 kraadi juures ja tumedat 10-12 kraadi juures. A. Le Coqi konkurendid ei maga ja ka neilt on suvel uuendusi oodata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt