Raivo Sormunen • 24. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Sõidame üles

Aprillikuu on läinud pensionifondidele mõõdukalt hästi. Pensionifondide koonindeks EPI on tugevnenud viimase nelja nädalaga 1,3% ning jõudnud 147,03 punktile. Indeksi tõusu on vedanud kuni 50% aktsiatesse investeerida võivad pensionifondid, mille koondindeks (EPI 50) on paranenud 1,6% võrra. Täielikult võlakirjadesse tõusnud pensionifondide (EPI 100) koondindeks seisis praktiliselt paigal, näidates vaid 0,1% edasiminekut.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igas kuus pensionisambasse 600 krooni (2 + 4 protsenti brutopalgast).

Kuna fondide mahud on muutunud niivõrd suureks, et aktsiaturgude liikumine mõjutab fondide mahu muutust juba tihtipeale enam kui raha sissevool fondidesse, oleme leidnud fondide mahu ja indeksi muutuse põhjal igas kuus päeva, mil kõige suurema tõenäosusega on kõige enam raha fondidesse liikunud.

Viimasel kuul oli selliseks päevaks 16. aprill, mil kontodele laekus 2,43 miljonit osakut, kogumahus ligi 36 miljonit krooni.

Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtutasusid, mistõttu suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid on veidi kehvemas seisus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt