Kadrin Karner • 24. aprill 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Tallinna Vee kasumi kahanemine kedagi ei ehmatanud

"Meie esimese kvartali majandustulemused on head ja vastasid ootustele. Põhjuse rahuloluks annavad head keskkonnatulemused ja märkimisväärselt suurenenud müük väljapoole teeninduspiirkonda," rääkis AS Tallinna Vesi finantsdirektor Siiri Lahe.

Küsimusele, kas kvartalikasumi vähenemine oli ootuspärane, vastas Lahe: "Elimineerides 2007. aasta esimese kvartalis vabastatud erakorralise provisjoni mõju, kasvas perioodilise tegevuse kasum 9,1 protsendi võrra."

Järgmises kvartalis jätkab Tallinna Vesi Lahe sõnul valitud kursil. "Meie tootmistulemused olid esimeses kvartalis suurepärased - joogivee kvaliteet on paranenud ning lekete arv oluliselt vähenenud. Heade reoveepuhastustulemuste kordamine järgnevates kvartalites on suureks väljakutseks kõrvuti teiste kulukontrolli meetmetega," sõnas Lahe ja kinnitas, et Tallinna Vesi jätkab koostööd naaberpiirkondadega eesmärgiga veelgi kasvatada vastavaid müügimahtusid.

"Kinnisvaraturg tundub olevat jõudnud seisakufaasi. Hoolimata sellest, et uute korterite ning ärihoonete ehitus on jätkuvalt kasvanud, jääb suur osa uutest hoonetest tühjaks, kuna nii juriidilised kliendid kui ka elamispinda vajavad eraisikud ostavad kinnisvara pigem Tallinna äärealadele, kus kinnisvarahinnad on taskukohasemad. See trend kajastub ka ettevõtte ümbritsevatele alade müüginumbrites, mis on kasvanud 43 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. See kajastab ettevõtte edukat strateegiat saamaks tagasi kliente, kes on otsustanud Tallinnast lahkuda. Ettevõte otsib aktiivselt täiendavaid võimalusi ümberkaudsetesse valdadesse laienemiseks," edastas ettevõte pressiteates.

LHV ütles aripaev.ee-le, et jäi Tallinna Vee tulemustega rahule, kuigi oodati veidi suuremat käivet.

"LHV jäi Tallinna Vee tulemustega üldjoontes rahule. Ootasime küll veidi suuremat käivet (eelkõige vee-, kanalisatsiooni- ja sadeveetorustike liitumistest) ning ka kasum jäi vaid 4,5 protsenti ootustele alla," ütles LHV analüütik Henri Adams ning lisas: "Samas oli ettevõtte kasumlikkus oodatust parem, mis näitab, et kulud on kontrolli all ning see on hetkel Eestis valitsevate majandustingimuste juures väga oluline."

Adamsi sõnul väärib Tallinna Vee puhul märkimist, et ettevõtte äritegevus on väga läbipaistev. "Müügitingimused on sätestatud vastavalt lepingutele linnaga, mis annab võrdlemisi täpse ettekujutuse tulevastest rahavoogudest. Seetõttu on tegemist ka ühe stabiilseima ning madalama riskiastmega ettevõttega Tallinna börsil."

Lisaks maksab Tallinna Vesi iga aasta dividende, näiteks 2007. aasta eest on plaanis maksta 12,5 krooni aktsia kohta, mis teeb hetkehinna juures dividendimääraks 6,1%, rääkis analüütik.

Küsimusele, millise soovituse annaks LHV Tallinna Vee aktsiale, vastas Adams, et loetletud põhjustel on LHV andnud Tallinna Vee aktsiale soovituse "akumuleeri".

Hansabank Markets annab Tallinna Vee aktsiale jätkuvalt soovituse "osta", samuti on nad ettevõtte esimese kvartali tulemustega rahul.

"Praegu on target price under review (hind ülevaatamisel - toim). Kuid arvestades aktsia antud hinda turul, jääme "osta" soovituse juurde," ütles Hansabank Marketsi analüütik Triinu Viilup.

"Üldiselt võib tulemustega rahule jääda," sõnas Viilup, kelle sõnul oli kasv pea kõigis sektorites, välja arvatud müük eraklientidele ja juriidilistele klientidele, mis on suuresti seotud tarbijate liikumisega Tallinna äärealadele ja ka suhteliselt sooja talvega, viimane eriti eraklientide puhul.

Viilup kinnitas, et ettevõte on alati olnud suhteliselt stabiilne ja nad usuvad, et see jätkub ka järgmises kvartalis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt