Anne Oja • 24. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tehnikaülikool ostis Audentese ülikooli

Audentese ülikooli rektor Peeter Müürsepp kinnistas aripaev.ee-le, et põhimõtteliselt on tegemist müügitehinguga. "Mul ei ole volitusi hinda kommenteerida," lisas Müürsepp, viidates, et TTÜga pidas läbirääkimisi AS Audentes.

Müürsepa sõnul läheb inglisekeelsetest õppejõududest praeguse seisuga TTÜsse üle 100%. "Nad võtavad asja rahulikult ja isegi teatava huviga," rääkis Müürsepp. Huvi põhjuseks on asjaolu, et suur riiklik kõrgkool annab oma õppejõududele rohkem täiendusvõimalusi ning uurimistöö tegemist kui väike erakõrgkool.

ASi Audentes juht Ahto Orav ütle, et firma väljub lihtsalt kõrgkooliärist. "Algkool, põhikool, gümnaasium, spordigümnaasium ja rida muid tegevusi jääb meile alles," märkis Orav. "Võetakse lihtsalt meie ülikool koos naha ja karvadega ja tõstetakse teise kohta," ütles Orav.

Orav tunnistas, et TTÜ-le läheb ka raamatukogu ning muud intellektuaalset omandit. Orav lisas, et vara ülemineku suhtes pole veel detailselt kokku lepitud, nagu ka tehingu hinnas. "Selge on, et see ei toimu päris tasuta," sõnas Orav.

EBSi rektor Peeter Kross ütles, et ka EBS on kaalunud Audentesega ühinemist. Audentese ülikooli minek TTÜ rüppe on tema sõnul aga parim variant.

Kross oletas, et tehingu summa võib piirduda ülikooli raamatukogu ning muu TTÜ käsutusse mineva tehnilise baasi kompenseerimisega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt