Öise Vahtkonna miiting pälvis leige tähelepanu

26. aprill 2008, 14:55

Täna toimus eelmise aasta aprillikuu
sündmuste mälestamiseks Tallinnas Mere puiesteel asuvas Kanutiaia pargis Öise
Vahtkonna miiting.

Nagu programm ette nägi, peeti avakõne täpselt kell üks. Selleks ajaks oli miitingule kogunenud umbes sada inimest, kelle seas oli hulganisti ajakirjanikke. Esindatud oli nii kohalik kui ka välismeedia.

Miitingu avasõnad ütles Öise Vahtkonna aktivist ja kogunemise korraldaja Sergei Tõdõjakov, kes oma kõnes kutsus inimesi mitte alluma provokatsioonidele. Kui ilmnevad esimesed märgid, mis rikuvad rahumeelset miitingut, katkestatakse see viivitamatult, lisas ta.

Parki kogunenud inimeste seas liikus kiiva pilguga mees, keda võiks pidada kaitsepolitseinikuks, kuid kindlalt seda väita ei saa.

Umbes kolmveerand kahe paiku toodi miitinguplatsile Vene lipp. Üsna kohe pärast lipu kerkimist ilmus rahva sekka ka Eesti riigilipp, mida kõrgendatud emotsioonide saatel algselt maha rebima hakati, kuid mis miitinguliste suure vastumeele tõttu siiski rahule jäeti.

Samal ajal mainitud intsidendiga saabusid miitingule 2007. aasta aprillikuu sündmuste korraldamise eest kohtupingis istuvad Maksim Reva ja Dmitri Klenski. Hilinemist põhjendasid mõlemad mehed sellega, et viibisid Olümpia hotellis toimuval Tallinna kodurahu foorumil.

Oma sõnul tuli Klenski lihtsalt uudistama. "Olen olnud 33 aastat ajakirjanik ja nagu näha, ei ole uudishimupisik minus kustunud. Eks tulin siia ikka sellepärast, nagu ka kõik teised, et oma silmaga näha, mis siin tegelikult toimub. Meediat ei saa ju usaldada. Meil ei kehti sõnavabadus, vaid pressivabadus," ütles Klenski nördinud toonil.

Ülejäänud kahte meest, kes samuti aprillikuu sündmuste eest kohtupingis istutuvad, Mark Sirõki ja Dmitri Linterit kella kahese seisuga üritusel näha polnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. April 2008, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing