Tõnis Oja • 27. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Täna hakkab USA majandus kasvama

Vähemalt nii paistab uskuvat Ameerika Ühendriikide president George W. Bush, kelle maksusoodustuste programm hakkab pihta täna, ehk varem kui esialgu plaaniti.

"Raha aitab ameeriklastel paremini toime tulla kõrgemate hindadega, mida näeme bensiinitanklates, toidupoodides, aga aitab ka meie majandust majanduskasvu aeglustumisest välja tuua," oli uudisteagentuuri AP teatel presidendi kommentaar. Esimesed maksude tagastamised hakkavad miljonite eraisikute arvetele laekuma täna.

Möödunud nädal lõppes maailma aktsiaturgudel positiivselt. Euroopa börsid olid tugevas plussis. Tänu Boeingu ning Philip Morris Internationali headele majandustulemustele tõusis ka Dow Jonesi tööstuskeskmine.

Peamiselt tehnoloogiaettevõtete hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks andis veidi järele. Seda eelkõige tänu Microsoft kesistele majandustulemustele.

Nafta hind hüppas reedel taas järsult, käies päevasiseselt 119,55 dollaril barrel ning lõpetades kauplemispäeva New Yorgi kaubabörsil 118,52 dollaril barrel. Hinnaralli põhjuseks oli USA ning Iraani vaheliste pingete kasvamine Pärsia lahel, BP teade Põhjamere naftatoru sulgemisest ning pinged Nigeerias.

Dollar tegi euro suhtes viimase kuu suurima tõusu, sest investorid on hakanud spekuleerima sellele, et USA Keskpank võib intressilangetamiste seeria peagi lõpetada.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt