ÄP fototoimetus • 27. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ülesande nr 45 vastused

Igal inimesel on alati isiklikud eesmärgid elus ja töös. Vale oleks juhina arvata, et inimene töötab ainuüksi selle nimel, et omanik saaks võimalikult suurt kasumit.

Iga inimene lähtub esmajärjekorras ikkagi iseendast, mitte kellegi teise vajadusest. Juhina tulekski vaadata ning uurida, millised on inimese enda eesmärgid projektigrupi liikmena ning kas ja kuidas saaks isiklikud eesmärgid ühildada ettevõtte eesmärkidega. Kui inimese isiklikud huvid on risti vastuolus töögrupi ja ettevõtte huvidega, on tegu fundamentaalse probleemiga ning ükskõik, milliseid kosmeetilisi parendusi ka ei tehtaks, inimene oma täit potentsiaali valla ei päästa.

Minu jaoks on ülesandes kõige olulisemaks info, et Rainis võib lahkuda, kui teda ei edutata. Nagu eespool mainitud, pole edutamisest kasu, kui see pole see, mida ta tõeliselt teha tahab. See annab vaid lühiajalise efekti.

Aste, kuhu Rainis astub nõuab suuremat analüüsioskust ja selget tulevikuvisiooni. Kindlasti vajab Rainis algatuseks enda kõrvale inimest, kes teda toetaks ning suunaks. Kogemuse kaudu õpib inimene kõige paremini ning saab aru, mida temalt oodatakse.

Kui Rainisele seda kohta juba pakkuda, peab olema selge, kas ta on hüppeks suuteline ning millist mõju see töökeskkonnale avaldab. Iga inimese edutamise võti sõltub temast endast ja üldjuhul saab edu või ebaedu mõõta alles aastate pärast. Rainise juht peaks andma talle aega kohanemiseks. Ettevõttesiseselt uute juhtide kasvatamine ja töötajate edutamine annab tunnistust tugevast firmast. Samuti on see valutum protsess (eelkõige alluvate suhtes), kui väljast firmale juhi hankimine.

Sulandumine uude ametikohta oleks valutum, kui võimalikele probleemkohtadele pööratakse tähelepanu kohe, neid ennetades.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt