Aripaev.ee lugejad jätavad pudeliveo vaestele

28. aprill 2008, 18:25

Aripaev.ee küsis täna, kuidas aitavad tema
lugejad kaasa vaesuse vähendamisele. 38% vastanuist ütles, et jätavad selleks
prügikasti kõrvale pudeleid.

24% aripaev.ee lugejaist teatas, et vaesed jätavad neid külmaks. 16% annetab vaestele raha, 14% leiab, et Eestis ei ekskisteeri vaesust.

Üks lugeja kommenteeris: "Minu vastus on, et püüan rikkamaks saada. Muide, kes on vaene? Üksikuks jäänud pensionär, kes elab oma kahekordses majas Nõmmel või Meriväljal ja saab 4000 eeku pensioni ja maamaksu toetust ja Savisaarelt 800 krooni? Või 25aastane hea palgaga ülikooliharidusega noor, kes ei ole veel laenu võtnud ja elab vanemate korteris? Või ärimees, kes sõidab Lexusega ja on pangale 4 milli võlgu?"

"Vaeseid pole olemas. On aga küllaga tahtejõuetuid, madala enesehinnanguga, rumalaid, õppimistahteta, tuleviku mitte arvestavad laiskvorstid. Samas elame vabal maal ning inimesel on õigus mitte tööd teha," kommenteeris teine lugeja.

"Lisaks on veel kannatajad, keda kasutatakse ära hullu tahtejõuga, eneseimetlejatest kavalpeade poolt, keda kannustab teiste ärakasutamine ja koolitusedki saadud maksumaksja turjal liugu lastes," lisas kolmas vaeste kohta.

Vaid 7% aripaev.ee küsitlusele vastanuist korraldab vaesuse vähendamiseks heategevuskampaaniaid.

Õhtul kella kuueks oli päevaküsimusele vastanud 328 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2008, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing