Ka Tallinn teeb lasteaia järjekorrad veebis avalikuks

Agnes Ojala 28. aprill 2008, 09:41

Sarnaselt Tartus kehtivale süsteemile
kavatseb ka Tallinn lasteaia järjekorrad veebis avalikuks teha, et vanemad
saaksid reaalajas jälgida, millal koht vabaneda võiks.

Vanematel peaks kõigi lootuste kohaselt juba sügisel avanema võimalus registreerida oma laps lasteaia järjekorda interneti teel ning jälgida sabas liikumist reaalajas, kirjutab ajaleht Pealinn.

Uus internetipõhine lapsehoiuteenuse infosüsteem peaks oluliselt lihtsustama vanemate ja lasteaedade vahelist suhtlemist ning leevendama kahtlusi lasteaia järjekordade “ümbersättimise” suhtes.

Kui seni pidid vanemad oma mudilasele koha taotlemiseks kirjutama lasteaiale kirjaliku avalduse ja selle isiklikult kohale viima, siis uue e-süsteemi kaudu saab lasteaeda registreeruda kodust lahkumata.

Tallinna Haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala loodab, et lapsevanemad saavad teenust kasutama hakata veel tänavu. “Süsteemi arendab riik ning Tallinn on kahtlemata huvitatud esimesel võimalusel kõigi lasteaedadega sellega liituma. Kõige varem saab see toimuda sügisel,” nentis ta.

Rannala sõnul saab vanem infosüsteemis registreerida oma lapse maksimaalselt kolme lasteaia nimekirja. Kui see tehtud, võib vanem edaspidi reaalajas jälgida, mitmendal kohal laps iga valitud lasteaia järjekorras parasjagu on. Koha vabanemisel võtab juhataja vanemaga ühendust ja viimasel on kaks nädalat aega otsustada, kas ta on kohast huvitatud või mitte. Lõplikult komplekteerib rühmad juhataja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2008, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing