Sotsid kaotasid aprillis enim tallinlaste toetust

Agnes Ojala 28. aprill 2008, 13:40

Aprilli alguseks langes märtsiga võrreldes
pealinlaste seas kõigi suuremate erakondade toetus, protsentuaalselt enim ehk
ligi pool seniseid poolehoidjaid kaotasid sotsiaaldemokraadid, kirjutas ajaleht
Pealinn.

Aasta on valitsevatele parteidele politoloog Anu Tootsi sõnul alanud raskelt. “Maksubaasi kokkukuivamine ei võimalda enam “head onu” mängida,“ ütles ta.
„Avalikkuse silmis polnud vahet, kas tegu oli valitseva või opositsioonilise erakonnaga. Suuremat toetust omanud erakonnad kaotasid rohkem toetajaid, väiksemad vähem, kuid tendents on kõigil ühesugune“ rääkis Toots.

Kui märtsis oli Keskerakonna toetus Tallinnas 31,4%, siis aprillis oli see 26,4%. Reformierakonna toetus langes tallinlaste seas 16%-lt 13,5%-ni, IRLil 8,6%-lt 5,4%-ni, sotsiaaldemokraatidel 6,4%-lt 3,6%-ni, rohelistel 3,4%-lt 2,4%-ni.

Parteilise eelistuseta tallinlaste hulk kasvas märtsiga võrreldes tervelt 13,5%, ulatudes aprillis 38%ni. „Samas pole kolme kuuga oluliselt muutunud nende osakaal, kes üldse valima ei läheks,“ märkis Anu Toots. Tema väitel pole 30–40% tallinlastest juba aastaid osanud öelda, millise erakonna poolt nad hääletaksid, kui homme toimuksid valimised. Kõhklejaid on rahva hulgas Tootsi sõnul umbes kolm korda rohkem kui neid, kes on otsustanud üldse mitte valima minna.

Eestlaste toetus jaguneb ühtlasemalt mitme erakonna vahel, mitte-eestlaste jaoks on praktiliselt olemas vaid üks partei – Keskerakond. Viimast toetab 50% Tallinnas elavatest mitte-eestlastest, Reformierakonda 3%, ülejäänud koguvad toetust alla 1%.

Eestlased annavad enim eelistust Reformierakonnale (22%), 6-10% toetuse vahemikku mahuvad aga nii Keskerakond, sotsid kui ka IRL.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2008, 13:50
Otsi:

Ava täpsem otsing