ÄP fototoimetus • 28. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Logistikakäsiraamatu täiendused ilmuvad mais

Äripäeva Logistikakäsiraamatu täiendavad osad ilmuvad mais ja augustis.

Logistikakäsiraamatu maikuu täienduses kirjutab ASi Norma ladude grupi juht Kristjan Gans lean'i põhimõtetest.

Lean'i käsitlus sai alguse masstootmisest, kui hakati otsima võimalusi tõhusama ja protsessikeskse töökorralduse saavutamiseks.

Eestis on see veel suhteliselt uus mõiste, seepärast on sissejuhatavas peatükis käsitletud peamiselt lean'iga seotud mõisteid ja toodud näiteid. Tomberg Management & Consulting Group OÜ tegevjuht Pärtel Tomberg kirjutab maikuu lisas sisseostulepingust.

Hoolikalt koostatud leping tagab tehingu kasumlikkuse, minimeerib läbikukkumise ohu ning kõrvaldab peamised probleemsed kohad.

Peatükis tuleb juttu sellest, millised punktid peavad lepingus kindlasti olema. Samuti jätkab maikuu täienduses Kristjan Gans lean'i põhimõtete tutvustamist.

Augusti lisas kirjutab rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja asetäitja Marek Uusküla volitatud ettevõtja soodustustest tollikontrollis ning ASi Schenker tootearendusjuht Tõnis Hintsov sellest, kuidas transportida kaupu tolli kontrolli all.

2003. aastast ilmuv ja pidevalt uuenev Äripäeva Logistikakäsiraamat annab ülevaate logistika juhtimisest ja valdkonna arengust.

Käsiraamat sisaldab palju praktilisi näiteid ja lisasid kontroll-lehtedega ning kasulikke viiteid ja linke.

Käsiraamatu tugev külg on logistikaga seotud valdkondade käsitlus: infotehnoloogia, finantsanalüüs, tollikorraldus.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt