Silvia Kruusmaa • 28. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Targa büroo lõi Pilvelt viis advokaati üle

Advokaadibüroo Aivar Pilv juhtivpartneri Pilve sõnul on viis advokaati tema büroost otsustanud minna üle Targa büroosse. "Tegemist on hästi omapärase ja, ma julgeks öelda, ka küsitava käitumisega teise advokaadibüroo poolt situatsioonis, kus ühinemisläbirääkimised otsustati peatada, et nende juurde tagasi tulla poole aasta pärast ja lasta settida mõningatel küsimustel, milles ei suudetud kokku leppida," rääkis Pilv aripaev.ee-le. "Tagantjärele on välja tulnud, et teine pool asus teatud töötajatele ettepanekuid tegema ja neid enda juurde tööle kutsuma. Sellise protsessiga alustati kohe pärast seda, kui ühinemisläbirääkimised olid peatatud (märtsi keskel - toim)."

Büroode partnerid peatasid ühinemisprotsessi ning otsustasid jätkata iseseisvalt, mingeid teisi kokkuleppeid ei olnud, kinnitas advokaadibüroo Tark & Ko juhtivpartner Aare Tark. "Meile tööle tulevate inimeste puhul on tegemist ainuüksi karjääriotsustega ning pole põhjust ärajäänud ühinemist sellesse küsimusse segada," ütles Tark.

Targa juures asuvad tööle vandeadvokaadid ja büroo partnerid Erki Kergandberg, Margo Lemetti, Piret Blankin ning vandeadvokaadi abid Alo Noormets ja Elmer Muna.

"Üldine põhjendus on see, et suuremas büroos on huvitavam töötada, milles ma ei kahtle. Rohkem ma põhjendusi kuulnud pole," rääkis Pilv. Ta ei teadnud, kas töötajate ülemeelitamisel sai määravaks suurem palganumber. "Nii palju, kui ma tean, on osa partnerite osalused sümboolsed staatuse äramärkimiseks ja väiksemad kui meie büroos. Seetõttu tuleb eeldada, et mingid palganumbrid on siin mängus," märkis ta.

Pilv ei osanud öelda, kas advokaatide lahkumine viib kaasa ka osa büroo kliente. "Senine praktika näitab, et klient on reeglina truu kaubamärgile ehk advokaadibüroole," ütles ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt