Noor varas kasutas petuskeemis rate.ee-d

Mariliis Pinn 29. aprill 2008, 08:24

Homme astub Rakveres süüpinki mees, kes
süüdistuse järgi kasutas pangakontode andmete välja petmiseks suhtlusportaali
rate.ee, et võõra nime all kiirlaenu võtta.

Korduvalt kriminaalkorras karistatud 22-aastane Dalis Leht on vaatamata oma noorele eale politseile ja prokuratuurile vana tuttav, kirjutas Postimees.

Seekord süüdistab Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo meest lisaks süstemaatilisele joobes ja juhiloata roolikeeramisele ka ligi 77 000 krooni eest kiirlaenude välja petmises suhtlusportaalist rate.ee leitud pahaaimamatute noorte kaudu.

Vanemprokuröri sõnul kasutas Leht tuntud suhtlusportaali selleks, et leida üles oma kunagisi koolikaaslasi või muid tuttavaid ja skeem noortelt pangakontode ja isikuandmete välja petmiseks, et seejärel nende isikute nimel ja nende teadmata kiirlaen võtta, oli Merilo sõnul enamasti ühesugune.

Näiteks kirjeldas üks 17st petuskeemi ohvrist, kuidas ühel ilusal päeval võttis rate.ee-s temaga ühendust Dalis, kellega ta oli viis aastat tagasi korra kohtunud. Mõningase lõbusa ja süütu suhtluse järel kurtis «ehitusärimehest» Dalis probleemi suletud arvega ja palus abi, lubades konto kasutamise eest 1000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2008, 08:22
Otsi:

Ava täpsem otsing