Ekspressi suhtes valitseb optimism

Tõnis Oja 30. aprill 2008, 00:00

Pärast esmaspäevast langust Ekspress Grupi veidi enam kui aastase börsiajaloo madalaimale tasemele, kosus meediaettevõtte aktsia hind tervelt 3,4 protsendi võrra, 47,72 kroonile.

Muidugi ei saa taas kord märkimata jätta, et aktsia hinnaralli põhjustajaks oli likviidsuse puudumine, sest aktsiaga sooritati kaks tehingut ning selle käibeks kujunes kümme tuhat krooni. Ka kahe ülejäänud tõusja, Eesti Ehituse ning Saku Õlletehase aktsia hinna kergitamiseks kulus investoritel alla 20 000 krooni ehk tuhande euro ringis. Ülejäänud aktsiate hinnad eile langesid või jäid paigale.

Ekspress Grupp peaks avaldama selle aasta esimese kvartali majandustulemused täna või ülehomme. Kahe kohaliku analüüsikeskuse, LHV ja Hansapanga prognoosid on meediaettevõtte selle aasta väljavaadete suhtes üsna optimistlikud, et mitte öelda liiga optimistlikud.

Nii ennustab LHV esmaspäeval avaldatud kvartalitulemuste-eelses prognoosis, et grupi käive kasvab 29 protsendi võrra, 20,6 miljonile eurole ehk 323 miljonile kroonile. Väga optimistlik prognoos, eriti kui võtta arvesse, et Ekspress Grupi tegevjuht Priit Leito oli märtsi lõpul Bloombergile antud intervjuus üsna pessimistlik. Tõsi, kasumi suhtes LHV nii optimistlik ei ole, ennustades selle viieprotsendilist kasvu. Hansapangal ennustus aasta kohta on ka optimistlik. Äripäeva esimese kvartali käive kasvas 6,7 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing