ÄP fototoimetus • 29. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Laki Takso püüab kliente odava hinnaga

Taksofirma rajamisega aktiivselt tegutsev Marek Saar ütles, et uus taksofirma on rajatud ja 5. mail peaks taksod juba linna peal ringi vurama.

"Kliente hakatakse vedama uute Opel Astrate, Vectrate ja Toyota Avensistega. Nende taksojuhtide puhul, kes tulevad oma autodega, ei tohi auto olla vanem kui neli aastat. Esialgu hakkab ringi sõitma 35 autot," selgitas Saar.

"Meie autod ei ole üle aasta vanad, niipea, kui auto vanus on aasta, vahetame selle välja," selgitas Saar.

Iga kuu plaanitakse autoparki laiendada 10-15 auto võrra. "Nii kaua laieneme, kuni turul nõudlust on, ja mitte vähem kui turuliidril," lisas ta. Tulika Taksol on näiteks 160 sõidukit.

Kuue kuu pärast plaanib firma investeerida keskkonnasõbralikesse Toyota Priustesse. "Siis on avalikul sektoril moraalne kohustus meie taksosid kasutada, sest need on keskkonnasõbralikumad," lisas ta.

Laki Takso sõidualustustasu on 25 krooni, kilomeeter sõitu maksab 5,90 krooni ja ootetund 130 krooni. Hinnad kehtivad ööpäev läbi.

"Kas teate veel kedagi, kes nii odavalt sõidab?" küsis Marek Saar. Tulika Takso sõidu alustamistasu on näiteks 45 krooni, kella 6st hommikul 1-ni öösel on kilomeetri hind 9,40 ja muul ajal 11.80, ootetund maksab 200 krooni.

Saare sõnul on nii, et kui kallid firmad sõidavad näiteks Viru juurest Õismäele, siis neil lihtsalt veab, kui nad kliendiga tagasi sõidavad. "Taksojuhil on ikka tähtis summa, mis ta päeva lõpuks teenib, mitte tunnid, mis ta autos raamatut loeb," selgitas Saar, kes enda sõnul on taksondusega tegelenud ja teab täpselt, kuidas see äri toimib.

Klientide leidmiseks tuleb taksofirma mai alguses välja ka suure turunduskampaaniaga. "Televisioon, raadio, ajalehed, ajakirjad, veeb," andis Saar aimu kampaania mõõtmetest.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt