Piret Reiljan • 29. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Töötukassa remondib oma rahaasju

Töötukassa nõukogu esimees ja sotsiaalminister Maret Maripuu teatas, et seoses täiendava varahalduri kaasamisega vaadatakse üle ka välishaldur ABN Amro portfell ja lepingu tingimused ning kaalutakse võimalust ABN Amro portfelli mahtu vähendada.

Hollandi investeerimispank ABN Amro, kelle käsutuses on tänavu esimese kvartali lõpu seisuga 2,3 miljardit maksumaksja krooni, on viimase kolme kvartaliga töötukassale investeeringutelt 70 miljonit krooni kahjumit teeninud. Pisku ehk umbes 250 miljonit reservkapitali on riigikassa hallata, nemad on suutnud investeeringutega plussis püsida.

Samas nõustus Maripuu töötukassa juhi Meelis Paaveli üldsõnalise põhjendusega, et ABN Amro viimasel ajal teenitud investeerimiskahjumite taga on kriis maailma finantsturgudel ning teatas, et lühiajaliste arvestuslike kahjumite esinemine on tavapärane investeerimistegevuse osa. "ABN Amro viimaste aegade negatiivne tootlus tuleneb kriisist maailma finantsturgudel ja ABN Amro hallatavate portfellide väärtuse languse põhjuseks on olnud pankade emiteeritud võlakirjade hinnalangus," kordas Maripuu sõna-sõnalt töötukassa juhi Meelis Paaveli põhjendust.

Küsimusele, kuidas käitub nõukogu investeerimiskahjumite jätkumisel, vastas Maripuu: "Töötukassa juhatus annab nõukogule majandustulemustest aru kord kvartalis ning nõukogu vaatab tulemused üle. Kui nõukogu peab vajalikuks muudatusi, siis teeb ka vastava otsuse, kuid kõik oleneb majandusarengutest, mille ennustamine ei ole juhatuse ega nõukogu võimuses."

Nõukogu otsustas toetada veel ühe varahalduri kaasamist ja andis töötukassa juhatusele ülesande võtta pakkumisi Eestis esindatud varahalduritelt.

"Täiendavale varahaldurile seatavad esialgsed investeerimispoliitika alused jäävad täna (eile - toim) kehtestatud finantsvarade haldamise korra raamidesse, üldine konservatiivne riskiprofiil ei muutu," märkis töötukassa juht.

Täiendava varahalduri kaasamist koguneb töötukassa nõukogu arutama uuesti maikuu lõpus.

Mai keskel on Äripäeva andmetel Eestisse oodata ABN Amro esindajaid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt