Ettevõtjad löövad kasutamata euroraha pärast lärmi

30. aprill 2008, 21:41

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti
Tööandjate Keskliit nõuavad riigilt ELi struktuurivahendite tõhusamat ja
kiiremat kasutuselevõttu, teatasid ettevõtlusorganisatsioonid.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit pöördusid eelmisel nädalal nii peaministri kui ka eri ministeeriumite poole, juhtides tähelepanu probleemidele, mis on seotud ELi struktuurivahendite kasutuselevõtu põhjendamatu venitamisega, seisab pressiteates.

Ettevõtjate hinnangul on see majanduse arengu huvides, kui toetusprogrammid võimalikult kiiresti käivituvad. 16 kuud pärast uue ELi eelarveperioodi algust ollakse aga olukorras, kus planeeritud 93 toetusmeetmest on avanenud kõigest 29. Valdavalt on protsessid pidurdunud seetõttu, et raha kasutamiseks vajalikke meetmemäärusi töötatakse ministeeriumites välja äärmiselt aeglaselt.

Kuivõrd ametnikud raha jagamisega jätkuvalt venitavad, nõuavad ettevõtjad, et nad saaksid toetust ka neile investeeringutele, mis on tehtud enne toetusmeetmete ametlikku avanemist. Seega tuleks toetust anda abikõlblikele investeeringutele, mida ettevõtjad on teinud alates 2007. aasta 1. jaanuarist. Eriti oluliseks peavad ettevõtjad infrastruktuuriobjektide ja tehnoloogiainvesteeringute toetamist.

Ettevõtlusorganisatsioonide väitel on nende nõudmised kooskõlas ELi reeglitega, mida on Euroopa Komisjon ka kinnitanud.

Kaubanduskoja peadirektor Siim Raie kommenteeris ettevõtjate pöördumist: „Paljud ettevõtted on juba alustanud mahukaid investeeringuid. Seetõttu aitab abikõlblikkuse perioodi ühildamine eelarveperioodi algusega maksimaalselt kasutada Eestile võimaldatud ELi struktuurivahendeid, et majanduses nii vajalikke struktuurseid muudatusi kiirendada.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2008, 21:39
Otsi:

Ava täpsem otsing