Miljonivõlga kustutati kurika ja püstoli abil

Mariliis Pinn 30. aprill 2008, 07:55

Tuttavalt 2,7 miljonit krooni laenanud mees
otsustas võla tasumise kohustusest vabaneda lihtsalt – lasi võlausaldajat
püstoli ja pesapallikurikaga ähvardada, eelmisel nädalal saadeti väljapressijad
kohtu ette.

Mehele, kes oma vanale tuttavale Antonile äritegevuseks aasta jooksul kokku 2,7 miljonit krooni laenu andis, lubati mullu 28. augustil võlg tasuda, Anton väitis enne võlausaldajale, et tema tuttavad soovivad näha võlga kinnitavaid dokumente, et siis küsitud summa ise tasuda, kirjutas Postimees.

Esmalt võttis büroopidaja, viiekümnendates aastates Sergei välja püstoli, mille suunas võlausaldajale ähvardusega, et kui too peaks karjuma või appi hüüdma, lüüakse ta sealsamas maha ja keegi teda üles ei leia, näitamaks, et ähvardustega on tõsi taga, astus samasse ruumi seltskonnast ainsana varem kriminaalkorras karistatud Aleksei, kes jäi hirmunud võlausaldaja kõrvale seisma ja hakkas viimase näo ees pesapallikurikaga vehkima.

Pärast mõnda aega kestnud ähvardusi tõi büroopidaja Sergei kaks paberilehte, millel oli kirjas tekst, et võlausaldaja on raha Antonilt tagasi saanud. Püstoliga ähvardades sundis Sergei kannatanut paberitele alla kirjutama, misjärel tal lubati lahkuda.

Pärast mõningat kaalumist pöördus 2,7 miljonist kroonist ilma jäänud võlausaldaja abi saamiseks keskkriminaalpolitseisse, kes väljapressijad pikemalt mõtlemata vahistas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2008, 16:01
Otsi:

Ava täpsem otsing