Börsilt haihtunud kolm miljardit kuus

Tõnis Oja 02. mai 2008, 00:00

Selle aasta esimesel neljal kuul on Tallinna börsil toimunud tõeline rahapõletamine. Aasta algusest saadik on börsiettevõtete turuväärtus langenud 11,6 miljardi krooni võrra, st hävingu keskmiseks tempoks on olnud pea kolm miljardit krooni kuus.

Kümne enamkaubeldava aktsia hinnaliikumist peegeldav Äripäeva indeks on aasta algusega võrreldes kaotanud 22,73 protsenti oma väärtusest ehk sama palju kui tervel eelmisel aasta kokku.

Tegemist on konkurentsitult halvima esimese nelja kuuga Tallinna börsi veidi enam kui tosina aasta pikkuse ajaloo jooksul. Seni oli kehvim esimene kolmandik Tallinna börsil 1998. aasta, mil Äripäeva indeks langes 12 protsenti.

Kui poleks olnud Eesti Telekomi ja ASi Tallinna Vesi, mille hinnad on langenud vähem kui protsendi võrra, siis oleks indeksi kukkumine olnud vähemalt 25 protsendi võrra.

Veerandi võrra on nelja kuuga langenud kaheksa ehk peaaegu poolte aktsiate hinnad.

Protsentuaalselt on 44 protsendiga suurim kukkuja Arco Vara aktsia hind, ettevõtte turuväärtus langes peaaegu miljardi krooni võrra, 1,2 miljardile kroonile. Väärtuselt kaotasid enam Tallink ning Olympic EG vastavalt 3,4 ja 2,5 miljardi krooni võrra, 7,6 ja kuuele miljardile kroonile. Aktsiate hinnad on nelja kuuga kukkunud Tallinkil 31 protsenti ning Olympic EG-l 29 protsenti. Ainsaks tõusjaks oli Norma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing