Tõnis Oja • 1. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Börsilt haihtunud kolm miljardit kuus

Selle aasta esimesel neljal kuul on Tallinna börsil toimunud tõeline rahapõletamine. Aasta algusest saadik on börsiettevõtete turuväärtus langenud 11,6 miljardi krooni võrra, st hävingu keskmiseks tempoks on olnud pea kolm miljardit krooni kuus.

Kümne enamkaubeldava aktsia hinnaliikumist peegeldav Äripäeva indeks on aasta algusega võrreldes kaotanud 22,73 protsenti oma väärtusest ehk sama palju kui tervel eelmisel aasta kokku.

Tegemist on konkurentsitult halvima esimese nelja kuuga Tallinna börsi veidi enam kui tosina aasta pikkuse ajaloo jooksul. Seni oli kehvim esimene kolmandik Tallinna börsil 1998. aasta, mil Äripäeva indeks langes 12 protsenti.

Kui poleks olnud Eesti Telekomi ja ASi Tallinna Vesi, mille hinnad on langenud vähem kui protsendi võrra, siis oleks indeksi kukkumine olnud vähemalt 25 protsendi võrra.

Veerandi võrra on nelja kuuga langenud kaheksa ehk peaaegu poolte aktsiate hinnad.

Protsentuaalselt on 44 protsendiga suurim kukkuja Arco Vara aktsia hind, ettevõtte turuväärtus langes peaaegu miljardi krooni võrra, 1,2 miljardile kroonile. Väärtuselt kaotasid enam Tallink ning Olympic EG vastavalt 3,4 ja 2,5 miljardi krooni võrra, 7,6 ja kuuele miljardile kroonile. Aktsiate hinnad on nelja kuuga kukkunud Tallinkil 31 protsenti ning Olympic EG-l 29 protsenti. Ainsaks tõusjaks oli Norma.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt