Tõnis Oja • 1. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kulla hind on kiiresti kukkuma hakanud

Kulla hind on viimaste nädalatega kiiresti kukkuma hakanud. Analüütikute arvates võib see tähendada, et investorid hakkavad uskuma dollari tugevnemist ning vaatavad taas aktsiate suunas.

Veel märtsi keskel maksis kullauntsi hind New Yorgi kaubabörsil 1014,60 dollarit, kolmapäeva õhtuks oli see langenud 864,10 dollarile, mis on kollase väärismetalli madalaim hind alates jaanuari lõpust. Poolteise kuuga on kulla hind langenud 15 protsendi võrra, eurodes (kroonides) on hinnalangus pea sama suur.

Üheks languse põhjuseks on kindlasti dollari mõningane tugevnemine. Ühendriikide valuuta kerkis aprillikuu jooksul 1,7 protsenti. Tegemist oli esimese kuuga sel aastal, mil dollari kurss tõusis, kirjutab Boomberg.

Mõne analüütiku meelest on see aga märk, et analüütikud hakkavad tooraineturgudelt tasapisi eemalduma ning hakkavad taas aktsiaid soetama, kirjutas nädala alguses Soome majandusleht Kauppalehti.

Riskialtimad investorid, kes arvavad, et hullem on möödas, on üsna julgelt soetanud isegi suurte investeerimispankade aktsiaid, mis on kergitanud ka üsna kõvasti nende hindu. Nii on Merryll Lynchi aktsia hind kerkinud kuue nädalaga 33 protsenti ning investeerimispanga Lehman Brothers hind 40 protsenti.

Ehkki ka Financial Times avaldas kolmapäeval pika analüüsi küsimusega, kas halvim on möödas, tuleks esialgu siiski ettevaatlik olla.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt