ÄP fototoimetus • 1. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Lugu headuse ja õigluse võidust

Tallinna linnapea Edgar Savisaar on vaieldamatult suur mees. Paljude arvates on ta ka tark ja hea. Kindlasti pole vähe neidki, kes peavad teda karismaatiliseks ning võib arvata, et mõnegi arvates on Edgar lihtsalt väga ilus.

On loomulik, et sellele reageeritakse sümpaatiaga. Kui tore inimene tuleb, naeratab säravalt ja tunneb millegi pärast muret, tunneb igaüks meist mõistagi soovi talle vastu tulla ning asi korda ajada. Peaasi, et kaoks vaid murekortsud tema üllalt palgelt.

Mõne aja eest rusus Edgari rinda ränk mure nagu setu sõlg. Sõbralikult Lätimaalt pärit firmale tuli nimelt soov muuta Tallinn kauniks ja jõukaks, hiilgavaks pärliks maailma pealinnade seas. Kunagise Tallinna Farmaatsiatehase krundile aadressil Tondi 33 tahtis Grindeks ehitada pilvelõhkuja, mille tipp ulataks päikeseni ja juured maa südamesse.

Kahjuks ei olnud mitte kõik selle vahva plaani poolt. Leidus mõnigi inimene ja asutus, kes ei suutnud mõista meie pealinna vajadust väärikate kõrghoonete järele. Nagu mätta varjus kükitav konn, ei suutnud nad näha maailma laiemalt ning piirdusid vaid oma ninaesisega.

Taipamata, et arengu seiskumine on tagasiminek, tõid Kristiine linnaosavalitsus, linnaplaneerimise amet ja linna peaarhitekt Ike Volkov kõikvõimalikke ettekäändeid tornide vastu. Kord oli Kristiine nende arvates aedlinn, kord ei paiknenud tulevane pilvelõhkuja magistraalide ristumiskohas.

Tule taevas appi! Mis aed see Farmaatsiatehase krunt olema peaks? Ja raudtee on ju ometigi sealsamas, rääkimata trammide lõpp-peatusest! Mõistnud, et see on vaid tühi kius, saduldas vapper don Edgar hobuse, haaras piigi ning sõitis ustava kannupoisi Jüri Ratase saatel sõtta rumaluse ja kitsarinnalisuse vastu.

Murelikud kirjad ning targad õpetusssõnad lasid mõistmise valgusel paista linnaosavalitsuse halduskogu ja linnaplaneerimise ameti hämarasse hinge, muutes nende südamed vastuvõtlikuks ilule ja headusele. Seisukohad muutusid, lubadele ilmusid üksteise järel allkirjad. Kuri Ike Volkov aga põgenes Kukerpillidesse, kus tema õelusest sünnib sünge ja masendav muusika. Tänavu märtsis pääses Grindeksi maatükk lõpuks teemaplaneeringusse.

Ajakirjanikul on harva võimalus kirjutada millestki heast, helgest ja puhtast. See lugu õilsate südamete võidust tõi heldimuspisara mõnegi toimetuseliikme meediatuultest parkunud palgele.

Et aga salakavalad linnaarhitektid edaspidi Eesti arengut ei pärsiks, soovitab Äripäev viia linnaarhitektid linna alluvusest kaugemale - näiteks regionaalministri valvsa pilgu alla. Siis ei pea kangelased jälle maailma päästma. Või vastupidi.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt