Christel Karits • 1. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Pärnus avaneb Lotte maailm

Lotte on üks rõõmsameelne koeratüdruk, kellega juhtub alati midagi põnevat. Tal pole kunagi igav, sest maailmas on alati nii palju lahedat, mida uurida ja katsetada. Samuti on Lottel lausa imeline anne kõik seiklused üles leida.

Lotte ainuke mure on see, et päevad on liiga lühikesed. Ei saa veel õieti mängima hakatagi, kui juba aetakse magama. Lotte meelest on magamine kõige tobedam asi, mille täiskasvanud on välja mõelnud. See on ju puhas ajaraiskamine.

Näitusel on võimalik kätt proovida valguslaual, millega saab aimu joonisfilmi loomisest. Igal paaris täistunnil linastuvad näitusesaalis Eesti Joonisfilmi multikad "Tom ja Fluffy", "Lotte. Reis Lõunamaale" ning "Leiutajateküla Lotte".

"Tom ja Fluffy" on Lotte filmide eelkäija. See on lastele mõeldud humoorikas ja vägivallavaba 13 filmist koosnev seriaal. Filmi märksõnadeks on soojus, südamlikus ja huumor. Peale selle oli filmi autorite sooviks näidata, et lastele mõeldud filme saab teha ka ilma vägivalda demonstreerimata.

Multika "Lotte. Reis lõunamaale" tegelasteks on juba tuttavad koerad seriaalist "Tom ja Fluffy" - Oskar, Klaus, Tom, Fluffy jt. Kuid vahepeal on nii mõndagi juhtunud. Näiteks on Oskar pärast aastatepikkust poissmehepõlve abiellunud. Nüüdseks on Oskaril väike tütar Lotte, uue seriaali peategelane. Suurem osa ootamatuid situatsioone selles multikas saavad alguse tänu Lotte püsimatusele ja uudishimule. Tahtlikult või tahtmatult, edukamalt või vähem edukamalt, kuid alati sekkuvad multika peategelased kohalike elanike probleemidesse. Probleemid lahendatakse humoorikalt ja heasüdamlikult, vägivallale siin kohta ei leidu.

Seriaali viimases filmis jõuab reisiseltskond Lõunamaale, väike linnulaps saab õnnelikult kokku oma liigikaaslastega.

Kõigi näitust külastanud laste vahel loositakse välja 10 Lotte nukku firmalt Mosaic.

Kooligruppidele esmaspäeviti sissepääs tasuta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt