Mariliis Pinn • 1. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Säästuaeg lõikab teerahast 326 miljonit

Maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse sõnul on riigimaanteede rahastamine säästueelarve tõttu kahanenud 3,618 miljardilt 3,292 miljardini.

"See 326 miljoni krooni vähendamine tuleb investeeringute arvel," ütles Sõrmus kolmapäeval toimunud maanteeameti pressikonverentsil.

Sellegipoolest ei kavatseta ühtegi objekti ära jätta. "Enamikul objektidel on tööd alustatud või riigihange välja kuulutatud. Riigieelarve seadus võimaldab, et objektid lähevad käima ja tasumine toimub 2009. aastal," selgitas Sõrmus. Vaid Paldiski Lõunasadamas maantee ja raudtee eritasemelise ristmiku ehitamine lükkub edasi.

"Selle aasta tendents on ka see, et kui objekti maksumuseks on planeeritud 100 miljonit krooni, siis kipub see kätte tulema 10-15 miljonit odavamalt ja pakkumisi on rohkem," viitas Sõrmus, et ehitushinnad on langenud. Isegi hiinlased tahtsid tema sõnul siia teed ehitama tulla.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puusti sõnul on maanteemeti veebis kaart, kus saab tee-ehitust jälgida, ja ta soovitas seda soojalt kasutada, et ebameeldivaid üllatusi vältida.

"Teeme kokku 1500 kilomeetril teeremonti, suuremaid remonte on pisut üle 200 kilomeetri, need on pikad tööd, mis häirivad liikust. 1000 kilomeetril teedel tehakse pindamistöid. Üritame pindamisega olemasolevaid teekatteid säilitada, seni kuni saame korraliku remondi teha," seletas Puust.

Ka remonditakse 200 kilomeetit kruusateid ja vähemalt 100 kilomeetrit kruusateid kaetakse kõva kattega. "Hea, kui saab rohkem, siin on oluliseks teguriks see, palju jääb üle vana kõvakatte freespuru, mille paneme tolmavatele teedele. 100 kilomeetrit on konservatiivne hinnang," lisas Puust.

Puusti sõnul on nad koos omavalitsustega pühendunud ka kergliiklusteede rajamisele. "Oleme seadnud eesmärgiks saada asulate lähialas jalakäijad ja jalgratturid tee pealt ära, ehitame kergliiklusteid koos valgustusega," selgitas ta ameti tegevust.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt