Sirje Rank • 4. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kallas: kulusid kärpiv valitsus on tugev valitsus

"See on väga hea signaal. Neid riike, kes on suutelised oma kulusid kärpima, väga palju ei ole," ütles Kallas.

"Tavaliselt minnakse sellisel puhul eelarvega defitsiiti ja suurendatakse laenukoormust, mis jääb siis kanda järeltulevatele põlvkondadele," jätkas Kallas. Hirmutav näide on Itaalia, mis maksab riigivõla teenindamiseks praegu kolossaalseid summasid.

Eesti valitsuse praegust majandusprognoosi hindab Kallas realistlikuks, kahetsedes samas, et Eestil ei õnnestunud jääda euroga ühinemisel esirinda. "Oleks väga hea, kui Eesti oleks täna eurotsoonis sees," ütles Kallas. See oleks praeguses kriisiolukorras oluline element Eesti majanduse vastupanuvõime tugevdamiseks. Muu maailmaga, näiteks USAga võrreldes on Euroopa praegu üks parema vastupanuvõimega piirkondi.

"Üldises kontekstis ei näe Euroopa üldse paha välja," ütles Kallas. Majanduskasvu prognoositakse 2% ning kõigi aegade madalaim tööpuudusnäitaja tõotab praeguselt 6,7% tasemelt Euroopa Komisjoni värske majandusprognoosi järgi tuleval aastal veelgi langeda.

Küll aga on Euroopas kasvavaks probleemiks inflatsioon, mis on euro tuleku ajast kõige kõrgemal tasemel - märtsis 3,6% ja aasta prognoosis 3,3%. See on "selgelt ütle Euroopa keskpanga valuläve", ütles Kallas. Ka euro kõrge kurss dollariga võrreldes on probleem, mis ei ole hea Euroopa eksportööridele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt