Ekaterina Taklaja • 4. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Konkurendid BLRT ukrainlasi ei himusta

Metallkonstruktsioone valmistava Loksa Laevatehase ASi personalijuht Marju Annuk teatas, et neil on Ukrainast päris töölistega sama probleem, kuigi väiksem. Loksa Laevatehases töötab kokku 70 ukrainlast ning tööluba tühistati seitsmel, kes sõitsid koju tagasi.

"Vaatamata meievahelisele konkurentsile püüame me BLRTga häid suhteid hoida ning isegi kui nende töölised pöörduvad meie poole, me ütleme neile ära," seletas Annuk ning lisas, et keeldumise põhjus peitub ka selles, et tööloa ümbervormistamine teise ettevõtte nimele võtab palju aega. "Siiani on BLRTst meie juurde ametlikult tööle tulnud kaks inimest," märkis Annuk.

Annuki sõnul on Loksa Laevatehases töötingimused normaalsed ja palgad piisavalt kõrged.

Ka metallikonstruktsioonide valmistamise ja keevitustöödega tegeleva Deimeks OÜ juht Nikolai Korneitšik pidas häid suhteid BLRTga oluliseks ja ülejooksikuid tööle ei võta. "BLRT on juba pikka aega olnud meie väga hea partner ja tööandja ning me ei hakka tööjõu pärast temaga suhteid rikkuma. Jah, meie poole pöörduvad ülejooksikud teistest firmadest, sealhulgas BLRTst, kuid me ütleme neile kõigile ära," näitas Korneitšik üles solidaarsust.

Korneitšiku sõnul töötavad tema ettevõttes Ukraina töölised ainult Soomes asuvatel objektidel. "Nad tulevad Soome otse Ukrainast. Me vormistame neile tööloa ning nad töötavad samadel tingimustel kui teisedki. Soomes ei ole rahvusel tähtsust. Töölised saavad umbes 8 eurot (umbes 125 krooni - toim) tunnis ja on rahul," seletas Korneitšik.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt