Müü maikuus ja mine börsilt eemale

Romet Kreek 05. mai 2008, 00:00

USA investorite seas on levinud ütlus sell in May and go away ehk müü aktsiad maikuus maha ja paiguta raha võlakirjadesse.

Bespoke Investment Group kirjutas, et nüüd on maikuu alanud ja traditsioonide kohaselt peaks aasta parim aeg USA börsidel läbi olema.

Seekord siiski võiks ehk erandi teha. Kuidas nimetada 2008. aasta algust heaks? Nii halba aastat USA aktsiaturul ei ole väga pikka aega nähtud. Kas tõesti on veel hullem ees?

Ajalooliselt on sellise kalendrinähtuse tootlus olnud kogu aeg aktsiate hoidmisest parem, kui neid on ostetud novembris ja müüdud maikuus, paigutades kehvemateks kuudeks maist oktoobrini raha valitsuse võlakirjadesse.

Lisaks ei ole enam kui pool sajandit USAs nähtud eluasemeturu kukkumist. Pangandussüsteemi elustatakse suust suhu hingamisega küll keskpanga erakorraliste abinõudega rahaturul kui ka Araabiamaade, Hiina ja Singapuri riiklike fondide rahasüstidega.

Makromajanduslikult ei ole midagi superhead silmapiiril. Kaugenevad ootused majanduse taastumise osas USAs.

Kuid kui majanduse vereringe ehk pangandus hakkab taas tavapäraselt toimima, muutuvad ettevõtjad ja tarbijadki optimistlikeks.

Pöördepunkti paremusele on raske leida. USA keskpank alandas taas intressi. Nagu 2003. aastal võis näha, võib rohke ja madala intressiga krediidi kättesaadavus aktsiaid korralikult kergitada. Toona loodi lõdva randmega laenates ka kinnisvaramull.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing