Jaga lugu:

Vaikelu Tallinna börsil jätkus

Kuigi Tallinna börsil on aegajalt uudiseid tulnud, ei ole need suutnud elavust tekitada. Käibed on väikesed, liikumised suured.

Kalevi aktsiaga tehti reedel kaks tehingut, käivet kokku 6145 krooni. Aktsia hind kukkus 13,1 protsenti, 22,84 kroonile.

Sulgemise aegu olid aktsia ostu- ja müüginoteeringu ääred 22,84 ja 26,91 krooni ehk vaid 18 protsenti.

Kas vähelikviidse aktsia puhul valitseb tõesti nõnda suur huvipuudus? Meenub vana anekdoot. Venemaal saavad kokku kunagised koolikaaslased. Üks on kõrgelt haritud, kuid taskud on rahast lagedavõitu. Teine ei ole õiget haridust saanud, kuid kaelas on jäme kuldkett ja raha jagub temal kahte lehte.

Küsib siis vaene rikkalt, et kuidas sul läinud on. Vastuseks lausub, et mis siin ikka - ühega ostan, kolmega müün ja sellest kahest protsendist elangi.

Võimalik, et ebalikviidsetel Balti börsidel üritatakse kah sedasi end ära elatada -kuid selleks jäävad käibed väikesteks.

Et kunagi korraliku aktsiarallit käima saada - ongi tarvis huvipuuduse järsku langust võrreldes tippaja ägeda aktiivsusega. Samuti looks tugeva vundamendi totaalne huvipuudus börsi ja investeerimise vastu.

Tundub, et börs suurt varem jalgu alla ei võta, kui majandus elavnema ei hakka. Seda annab veel oodata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas