86% interneti kasutajatest kasutab veebipanka

Mariliis Pinn 05. mai 2008, 07:42

GfK Custom Research Baltic poolt aasta
algul läbi viidud uuringust selgub, et valdav enamus ehk 86% Eesti interneti
kasutajest kasutab ka internetipankade teenuseid.

Kolmandik neist sooritab internetis pangatehinguid igapäevaselt. Üldse kasutab Internetti 69% Eesti 15-74 aastasest elanikkonnast, teatas uuringu korraldaja.

Uuringu läbiviijate sõnutsi tähendavad uuringutulemused, et kogu Eesti elanikkonnast kasutab internetipankade teenuseid keskeltläbi kuus inimest kümnest. „Nagu GfK finantsteenuste kasutamise uuringud näitavad, on internetipanganduse eelistajaid on Eestis märkimisväärselt enam kui enamikes teistes Ida-Euroopa riikides. Internetipankade kasutajate suur arv on põhjuseks, miks pangad teevad oma võrguteenuste arendamiseks märkimisväärseid investeeringuid,” nentis uuringu läbiviija, GfK Custom Research Baltic Eesti divisjoni juht Mauri Sööt.

Uuringust, mis selgitas interneti kasutamise harjumusi ja eesmärke Eestis, selgus ühtlasi, et pangatehinguid sooritavad internetis ka need inimesed, kel puudub kodus arvuti ning ligipääs internetile. Siiski on viimaste seas siiski enamuses need, kes siiani internetipankade teenuseid ei kasuta.

Kui noored vanuses 15-25 on üldiselt kõige suuremad internetikasutajad, sooritavad pangatehinguid internetis neist sagedamini inimesed vanuses 26-45 eluaastat.

Eestlaste ja muust rahvusest eestimaalaste seas on internetipanganduse kasutamine praktiliselt võrdselt levinud. Küll aga eristuvad teistest selgesti kõrgharidusega inimesed, kes kasutavad igapäevaselt internetipankade teenuseid mitu korda sagedamini kui madalama haridustasemega inimesed.

„Nagu uuringutulemustest selgub, kasutavad internetipankade teenuseid igapäevaselt kõige sagedamini inimesed, kes on iseendale tööandjaks, tegutsevad ettevõtja või spetsialistina. Pealiskaudselt võiks väita, et põhjuseks on nende suurem sissetulek, kuid kõrge sissetulekuga inimestest sagedamini sooritavad pangatehinguid internetis hoopis need, kellel on keskmine sissetulek. Tööl käiv intensiivselt hõivatud inimene vajab igapäevaste pangaasjade ajamiseks internetipanka kõige enam,” lisas Sööt.

Tudengid, kes üldiselt on väga intensiivsed internetikasutajad, sooritavad pangatehinguid internetis märksa harvemini kui tööl käivad inimesed.

Ka internetti kasutavatest pensionäridest sooritavad pangatehinguid internetis enam kui pooled. Pangatehingute sooritamine internetis on väga levinud ka koduperenaiste seas.

Mehed kasutavad internetipankade teenuseid sama palju kui naised, samas on mehed sagedamini igapäevased internetipankade kasutajad ning naised sooritavad tehinguid harvem. Enim sooritavad internetis tehinguid keskmise sissetulekuga inimesed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2008, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing