Hanza.netis tehakse aastas 50 miljonit külastust

Annika Matson 05. mai 2008, 17:48

ETV juhtimisalases telesaates "Juhtimisaju"
rääkis Hansapank Eesti endine juht Priit Põldoja, et Hansapangas tehakse umbes
50 miljonit internetipanga külastust aastas.

ID-kaarti kasutab internetipanka sisenemiseks kõigest 3% panga klientidest, teised eelistavad paroolikaarte.

Saate "Juhtimisaju" finaalis kohtuvad riigikantselei ja Äripäev. Teises poolfinaalis andis Põldoja KH Energia-Konsult ja riigikantselei võistkondadele ülesande suurendada ID-kaardi kasutajate arvu internetipangas. Saate võitis riigikantselei võistkond, kes läheb finaalis vastu Äripäeva tiimile. Riigikantselei tiimi kuulusid Keit Kasemets, Klas Klaas ja Oliver Väärtnõu. Võistkond keskendus kliendi tarbimisharjumuste muutmisele. Nad rõhutasid koostöö vajalikkust riigiasutuste ning Vaata Maailma sihtasutusega, samuti toodi välja kolm suunda, kus peaks tööd tegema: koolitus, teavitus ja turundus. Ühtlasi soovitati kaaluda nn piitsa ja präänikut – alandada tehingulimiite, mis tehakse ID-kaardita, kuid kaaluda tasuta makseid klientidele, kes teevad makseid ID-kaardiga.

KH Energia-Konsult võistkond, kuhu kuulusid Rein Pilt, Kristin Möldre ja Dmitri Beljajev lähtus põhimõttest, et pank on tehtud inimeste jaoks, mitte vastupidi. Vastasmeeskonnale sarnaselt keskenduti kliendi harjumuste muutmisele ning piitsa-prääniku meetodile. Kokkuvõttes soovitati lubada internetipanga igapäevatoiminguid teha vaid ID-kaardiga, kuid iga sisselogimisega anda klientidele sarnaselt preemiaprogrammiga punkte.
Põhjenduseks toodi, et inimesed on mugavad, mistõttu harjumuste muutmine on vaevaline ning selleks peab olema otsene surve. Teavitustegevusega soovitati alustada kohe.

Žüriis hindasid võistkondade tööd koos Hansapank-Eesti endise peadirektori Priit Põldojaga, Tallinna Tehnikaülikooli juhtimisõppejõud Egert Valmra ning Eesti Päevalehe tegevjuht Avo Kokk. Žürii hinnangul kasutasid mõlemad võistkonnad piitsa-meetodit võrdselt, kuid riigikantselei läks sellega sügavamale ja siiski vaatas teemat ka laiemalt kui ühe eraettevõtte siseselt. Samas KH Energia-Konsult lähtus oma lahendustes rohkem kliendist.
Saate võitjaks ning ühtlasi teiseks finalistiks kuulutati riigikantselei.

Poolfinaalide võitjad kohtuvad "Juhtimisaju" finaalis, mis on ETV eetris 8. mail kell 18.15. Riigikantselei ja Äripäeva võistkonnad lähevad finaalis lahendama juhtimisprobleemi Eesti Energia Jaotusvõrku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2008, 17:46
Otsi:

Ava täpsem otsing