Rahumaa pole Kruudale veel raha üle kandnud

05. mai 2008, 13:48

Alta Capital Partnersi juhi Indrek Rahumaa
sõnul pole praeguse seisuga Oliver Kruudale raha Kalevi aktsiate eest üle
kantud.

„Praeguse seisuga pole ostuhinda veel tasutud. Vastab tõele, et esimesest maist hakkas jooksma ka 8% intress. Kuid 8% on turutingimustel kokku lepitud intressimäär, mis on õiglane nii ostja kui ka müüja seisukohast vaadatuna. Arvestades tehingu mahtu, pole intressikulu antud juhul määrava tähendusega,” kommenteeris tehingu käiku ja hetkeseisu Rahumaa.

“Ühe kuu intress moodustab 0,66% tehingu mahust, mis ei muuda meie ja müüja jaoks kogupilti. Oleme pidevas ühenduses müüjaga ja arvestame sõlmitud kokkulepetega,” vastas Rahumaa küsimusele, kas 30. maiks makstakse kogu tehingusumma ja kogunenud intress ära.

Rahumaa sõnul pole hetkel arutatud varianti maksta summa osade kaupa ning ta välistas ka praegu võimaluse, et tehing sootuks katki jääda võiks. “Tegeleme tehingu lõpuleviimise ettevalmistamisega, muid variante hetkel ei kaalu,” märkis Rahumaa.

Oliver Kruuda jäi asjade käiku telefonis kommenteerides aga napisõnaliseks. „Olen korduvalt vastanud, et AS Kalev on börsiettevõte ning annab asjadest teada läbi börsisüsteemi. „Börsiteade tuleb siis, kui see on sinna saadetud,“ vastas Kruuda küsimusele, millal tuleb teade.

30. aprillil kukkus esimene tähtaeg, mil Alta Capital Partnersi juht Indrek Rahumaa pidi Kalevi omanikule Oliver Kruudale Kalevi aktsiate eest raha üle kandma. Kalevit teatel peab tehing olema lõpule viidud 30. maiks.

„AS-i Kalev teatel kannab ettevõte võõrandatavad aktsiad ostja väärtpaberikontole samaaegselt aktsiate lõpliku ostuhinna täieliku tasumisega.
Vastavalt AS-i Kalev 31. märtsi 2008 a börsiteatele tasub ostja, Alta Capital Partners S.C.A AS-i Kalev tütarettevõtjate aktsiate eest hiljemalt 30. mail 2008. AS-i Kalev teatel teevad pooled heas usus koostööd Kalevi tütarettevõtjate müügilepingu täitmiseks selles sätestatud tingimustel ning AS-i Kalev huvid on kaitstud sellega, et kuni ostuhinna lõpliku tasumiseni pole tal kohustust tütaräriühingute aktsiaid võõrandama,“ oli kirjas varasemas börsiteates.

Alates 1. maist maksab Rahumaa tasumata ostuhinnalt Kalevile 8% intressi, päevaseks trahvisummaks tuleb kokku väikeauto hind ehk ca 145 000 krooni.

31. märtsil allkirjastasid Kalev ja Alta Capital Partners S.C.A-le kuuluv AS Alta Foods 20. septembril sõlmitud Kalevi tütarettevõtete müügitehingu lõpuleviimise memorandumi. Omanikku vahetavad aktsiaseltsid Kalev Chocolate Factory, Kalev Jõhvi Tootmine, Kalev Paide Tootmine, Valmetek Invest ja Vilma ning osaühing Maiasmokk. Sügisel paika pandud Kalevi ja ettevõtte tütarfirmade ostuhinnaks kinnitati 660,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2008, 18:42
Otsi:

Ava täpsem otsing