Rasmann: investeerimiseks piisab 750 kroonist kuus

Annika Matson 05. mai 2008, 17:32

SBM Panga juhatuse esimees Riho Rasmann
ütles, et nende pangas saab alustada investeerimist 750 krooniga kuus, millelt
tuleb teenustasu maksta 25 krooni.

Investeerida võib tema sõnul korraga ka rohkem kui 750 krooni või mõned kuud hoopis vahele jätta.

Investeerides näiteks 750 krooni kaupa kuus, võtab miljoni krooni kogumine eeldusel, et turud kasvavad keskmiselt 10 protsenti aastas, aega 25 aastat.
"See pole enamikule meist ebarealistlikult pikk aeg," rõhutas Rasmann. Pehmendatud on tema sõnul ka inflatsiooni laastav mõju, kuna investeerimine on jaotunud ühtlaselt kogu perioodile ning sissetulekute kasvades saab investeeritavat summat alati korrigeerida.

SBM Pangas tuleb investeerimise alustamiseks avada kaks uut kontot – arvelduskonto ja depookonto. Seejärel kannab klient Gloobus750-ga seotud arvelduskontole summa, mida ta soovib investeerida (minimaalselt 750 krooni ühe portfelli kohta) ning kord kuus, iga kuu teisel esmaspäeval, ostavad SBM Panga maaklerid selle summa ulatuses kliendi depookontole aktsiaid, mis kuuluvad eelnevalt kliendi enda valitud portfelli koosseisu.

Esimene korraline tehingupäev on 2008. aasta 12. mai, ning sealt edasi iga kuu teine esmaspäev. “Igasugune kohustus igakuiselt investeerida puudub ning investor võib valida millal ja kui palju ta investeerida tahab,” lausus Rasmann.

Globaalselt hajutatud investeerimisportfelli hakkavad kuuluma indeksfondid, mis investeerivad erinevate regioonide aktsiatesse üle maailma. Esindatud on näiteks nii USA, Saksamaa, Brasiilia, Venemaa ning Lõuna – Aafrika Vabariigi, aga ka paljude teiste põnevate riikide ettevõtete aktsiad või võlakirjad.
Gloobus750 raames on hetkel võimalik valida kahe portfelli vahel:
Gloobus750 Klassikaline ning Gloobus750 Arenevad turud, või investeerida korraga mõlemasse portfelli.

SBM Pank kuulub Marfin Popular Banki pangandusgruppi. Marfin Popular Bank omab Standard Poors krediidireitingut BBB+.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 19:44
Otsi:

Ava täpsem otsing