Valitsusliidu võimulepe läheb noa alla

Mariliis Pinn 07. mai 2008, 07:34

Rahandusminister Ivari Padar käis
esmaspäeval valitsuse erakorralisel istungil järgnevate aastate riigi
rahaliste võimaluste kohta välja sedavõrd tumeda stsenaariumi, et võimuliidu
juhid otsustasid kohe luua töörühma, mis hakkab «šokiarvudega» tegelema.

Rida valitsusliidu võtmepoliitikuid tõlgendab kuueliikmelise ajutrusti asutamist koalitsioonileppe avamisena, sest on üheselt selge, et ahtaks muutunud majandusruumis ei suudeta kõiki kauneid lubadusi ellu viia, kirjutas Postimees.

«Aprillilaekumistele tuginenud Padar näitas nii koledaid arve, kui ta vähegi suutis välja mõelda, ilmselt tuleb aasta lõpuks maksuraha paremini kokku,» nägi üks ruumis viibinu ministri tegevuses šokiteraapia elemente.

Karmi prognoosiga lagedale tulnud rahandusminister Ivari Padar tahab, et kõik mõistaksid karjuvat vajadust kokkuhoiu ja riigi tulude suurendamise järele, nii vaatasidki ministrid üsna emotsioonitus õhkkonnas otsa kabinetikaaslase pakutud arvudele ja läksid õige pea ilma suurema vaidluseta laiali.

Sel nädalal esimest korda kogunev ja juba «kuuepäiseks krokodilliks» ristitud töörühm asub lahkama nii riigi rahakoti seisu kui võimuleppe lubadusi, millest osa on seadustatud ja osa mitte, selle tööga tuleb valmis saada enne mai lõppu, mil valitsus on kohustatud kinnitama riigieelarve strateegia (RES) aastateks 2009–2011.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. May 2008, 07:31
Otsi:

Ava täpsem otsing