Eesti pääses kümnete miljonite tagastamisest

Mariliis Pinn 08. mai 2008, 09:07

Riik vältis vaevu suurt tagasimakset
rikkumiste eest, mis avastati eurotoetusega tööhõiveprojektides. Õnneks mõtles
Brüssel 40–90 miljoni kroonise nõude asjus ümber.

ELi kõrge ametnik Michele Pasca- shy;Raymondo kirjutas mullu, et tema alluvad näevad Eesti ettevalmistuses euroraha ärakulutamiseks "stagnatsiooni", kirjutas Eesti Ekspress.

Mahajäämus projektide ettevalmistamisel ulatub ka praegu kuudesse ja pole võimatu, et sadade miljonite ulatuses abiraha Eesti majandusse jääbki tulemata. "Meil on raha leti peal ja me ei suuda seda raha sealt võtta," pahandas peaminister Andrus Ansip.

Valitsusjuht mainis oma jutus ära, et kõige suuremad jamad on Eestil siiani olnud rahaga rubriigist "võrdsed võimalused tööturul", mida käsutab Maret Maripuu sotsiaalministeerium.

Hulgaliste segaduste tõttu Eesti tööpuudusega võitlemiseks määratud Euroopa Sotsiaalfondi raha kasutamisel pidi riik saama eurotoetuste esimese suurema tagasilöögi. Vaid üle noatera õnnestus tänavu aasta algul vältida ohtu, et Euroopa Komisjoni tööhõive direktoraat eesotsas Nikolaus van der Pasiga nõuab tööhõivetoetuste asjus "üldist tagasimakset" suurusjärgus 10 kuni 25 protsenti kogusummast.

Raha tagasi nõudmine tähendanuks riigikassale umbkaudu 40-90 miljoni kroonist arvet kogu 373miljonilise meetme pealt.

Õnneks said Eesti ametnikud kavast haisu ninna enne, kui Brüssel nõude ametlikult ära jõudis vormistada, ning "meie poolel" läks korda tõendada, et Eesti on selle valdkonna tugevalt kontrolli alla võtnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 09:05
Otsi:

Ava täpsem otsing