Eurolines laiendab haaret

08. mai 2008, 13:26

Käesoleva aasta alguses
investeeris Eurolinesi kaubamärgi all tegutsev bussiettevõtte MootorReisi
üle 17 miljoni krooni viie uue bussi soetamisse ning käivitab juunis
Baltikumis neli uut rahvusvahelist bussiliini.

Reisijate arvu ja tulude kasv Baltikumi-sisestel liinidel võimaldas ettevõttel investeerida üle 17 miljoni krooni viie uue bussi soetamisse ning lubab juunikuus käivitada Baltikumis neli uut rahvusvahelist bussiliini, teiste seas LuxExpressi liini Riia ja Leedu kuurortlinna Klaipeda vahel, teatas ettevõte.

Oluliseima uuendusena avab Eurolines 9. juunil kolm korda päevas sõitva LuxExpress bussiliini Riia ja Leedu kuurortlinna Klaipeda vahel, vahepeatusega Šiauliais.

„2008. aasta esimese nelja kuuga on reisijate arv meie Tallinn-Riia liinil kahekordistunud ja tulude kasv olnud veelgi kiirem. See näitab, et turul on märkimisväärne nõudlus kvaliteetse ja funktsionaalset lisaväärtust pakkuva ühistransporditeenuse vastu. Kütusehindade pideva kasvu tõttu võib eeldada, et valmisolek kasutada Baltikumi-sisestel reisidel ühistransporti, kasvab lähitulevikus veelgi,“ märkis Eurolinesi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

„Äsja tehtud üle 17 miljoni krooni suurune investeering hõlmas endas kahe 4 aasta eest Euroopa aasta parima turismibussi tiitli võitnud Scania Irizar bussi ja kolme Scania OmniExpress bussi soetamist, mis lubavad pakkuda reisijatele veelgi kõrgema kvaliteediga reisiteenust,“ ütles ta.

Uue marsruudina avatakse veel 9. juunil Tartu ja Peterburgi vaheline bussiühendus ning lisatakse ka teine igapäevane reis Narva ja Riia vahelisele liinile. Alates 16. juunist lisab ettevõte täiendava hooajalise väljumise Tallinn-Riia liinile, mille järel pakub Eurolines Tallinna ja Riia vahel sõitmiseks kokku 9 väljumist päevas.

Sõiduvõimalusi tuleb juurde ka teiste Baltikumi suuremate linnade vahel – juba 1. maist tõi Eurolines liinile täiendava õhtuse väljumise Riia ja Vilniuse vahel ning 19. juunil käivitub uus Eurolinesi rahvusvaheline bussiliin Riia ja Kaunase vahel.

MootorReisi AS ja selle tütarettevõtted tegelevad rahvusvaheliste regulaarbussiliinide opereerimisega Eurolines kaubamärgi all. 1993. aastal asutatud MootorReisi AS on arenenud üheks juhtivaks rahvusvaheliste bussiliinide vedusid teostavaks ettevõtteks Põhja-Euroopas. MootorReisi AS peaesindused koos opereerimisbaasi ja müügivõrguga asuvad Tallinnas, Riias, Vilniuses, Klaipedas ja St. Peterburgis. Ettevõtte bussipargis on hetkel ligi 50 kõigi mugavustega turismibussi. Tänaseks on loodud laiaulatuslik liinivõrk, mis hõlmab Baltikumi ja sellega piirnevaid riike. Ettevõtte käive 2007. aastal oli 136 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 13:24
Otsi:

Ava täpsem otsing