Kohalik mees püüdis Läti vete suurima kala

Annika Matson 08. mai 2008, 18:43

Lätis keskosas Jekabpilsis püüdis Genadijs
Maisejevics 4. mail Daugava jõest Plavinase linna lähedalt riigi vete rekordkala
– 68,2 kg kaaluva ja 2,2 meetrit pika säga, vahendab aripaev.ee ingliskeelne
sõsarportaal bbn.ee.

Läti eelmine rekordkala oli 2006. aastal püütud säga, mis kaalus 59,5 kg. Maisejevics möönis, et ta ei suuda ikka veel uskuda oma õnne. Ta saabus Plavinase linna, et külastada sõpru, ent ei suutunud panna vastu kiusatusele võtta spinning ja püüda haug või paar. Ootamatult haaras aga sööta midagi suurt ja rasket. Maisejevics taipas, et ta ei suuda kala üksipäini välja tõmmata, mispeale kiirustas sündmuspaigale Glods ja õpetas Maisejevicsit, kuidas kala välja sikutada. Kala väsitamiseks kulus tund ja kümme minutit. Mehe ja kala võitlust vaatas pealt suur hulk rahvast.

Kui väsinud kala oli viimaks kuivale tõmmatud, läks tarvis kolme meest, et seda kaldale tassida. Kohemaid oli selge, et tegemist on uue rekordiga, mistõttu mehed otsisid kohta, kus kala mõõta ja kaaluda. Nad leidsid kohaliku poe, kus selgus, et kala kaalub 68,2 kilogrammi, mis osutuski Läti uueks rekordiks.

Portaalis kalale.ee oli 5. jaanuaril 2005 postitus, kus kirjutati, et raamatu Eesti NSV kalad (N.Mikelsaar) andmetel on suurima Eestis püütud säga kaaluks ligikaudu 152 kg. Vahendite kohta pole midagi öeldud. "Suurim meil kunagi kaalutud isend võis olla Matsalus (Puise) püütud 9,5 puudane (152 kg)," seisab raamatus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing