SEB: USA aktsiaturgudele sisenemiseks on ajahetk sobivaim

08. mai 2008, 11:03

SEB raha- ja kapitaliturgude divisjoni
jaetoodete müügijuhi Kai Kutsari sõnul on Ameerika Ühendriikide aktsiaturgudel
poole aastaga toimunud märgatav hinnalangus, mistõttu on ajahetk turule
sisenemiseks sobivam kui varem.

SEB jagab analüütikute arvamust, et USA suudab tänu Föderaalreservi jõulisele rahapoliitikale majandussurutise aasta lõpuks ületada ning seetõttu pakub pank uut investeerimishoiust nimetusega "Uus Maailm", teatas pank.

Investeerimishoiuse "Uus Maailm" alusvaraks on portfell, mis koosneb võrdsetes osades USA, Kanada ja Ladina-Ameerika ettevõtete aktsiaindeksitest.

"Kogu Ameerikat mõjutab USA majanduse käekäik. Analüütikud ootavad, et USA suudab tänu Föderaalreservi agressiivsetele meetmetele majandussurutisest aasta lõpuks jagu saada. Ladina-Ameerika riigid näitavad stabiilset majanduskasvu ja neil on vähem finantskohustusi kui kunagi varem," selgitas SEB raha- ja kapitaliturgude divisjoni jaetoodete müügijuht Kai Kutsar. "Ühendriikide aktsiaturud on viimasel poolel aastal teinud läbi märgatava korrektsiooni, mistõttu hinnatase on soodsam ning seetõttu on ajahetk nendele turgudele sisenemiseks sobivam kui varem," lisas Kutsar.

Uue investeerimishoiuse alguskuupäev on 3. juuni 2008 ning pikkus 3 aastat ja 11 päeva. Investeerimishoiust "Uus Maailm" saab vormistada Eesti kroonides ja eurodes.

Hoiusumma säilimine on 100% garanteeritud. Hoiuste lepinguid saab sõlmida 2. juunini 2008 kõikides SEB kontorites üle Eesti.

Tänaseks on SEB lõppenud kaksteist riskipreemiata investeerimishoiust, mille keskmine tootlus aasta baasil on olnud 8,6% ja üksteist riskipreemiaga investeerimishoiust keskmise tootlusega 14,8% aasta baasil. Samal ajal oli võimalik tähtajalise hoiusega teenida ainult 2,5% aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 11:01
Otsi:

Ava täpsem otsing