Mari Hiiemäe • 8. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ergastav tangorütm Quadro Nuevolt

Saksa päritolu akustiline kvartett Quadro Nuevo on ansambel, mis on võtnud endale küllaltki keerulise ülesande - koguda oma loomingusse kokku parimad õied erinevate rahvaste muusikatraditsioonidest. Leitud materjali baasil loovad nad sootuks uue, läbinisti kaasaegse ning euroopaliku helikeele, millest kuulaja avastab küll palju tuttavat, kuid mille ta sellegipoolest kordumatult ainulaadseks ning uuenduslikuks tunnistab.

Bändi muusikat iseloomustab märksõna tango, kuid tegu pole sugugi selle klassikalise rütmiga, mille saatel seltskonnatantsu tundides samme õpitakse. Harjumuspäraste rütmiskeemide segipaiskamine ei tekita Quadro Nuevo liikmetele vähimatki kimbatust. Ansambli tangovariatsioonid on täis kiirendusi ning aeglustusi, ootamatuid hüppeid ning käänakuid. Samaaegselt tangoga võib nende muusikast leida etno-, džässi- ja latiinomuusikaelemente, flamenkot ning tulist Balkani svingi.

Ansambli liikmed teavad hästi, mida nad saavutada tahavad ning selle nimel nad ka pingutavad. Lisaks akordionile, mille nõudlikul tämbril on bändi kõlapildis arvestatav roll, kasutavad mängijad ohtralt nii euroopalikke kui ka eksootilisi muusikariistu. Palju tähelepanu pööravad esinejad kõikide pillide maksimaalsete võimaluste eksponeerimisele. Pole ime, kui kontserdi käigus üks või teine instrument hoopis harjumatult kõlavaid helisid tootma hakkab.

Quadro Nuevo kontserdid on emotsioonirohked. Ansambel võib mängida nii ülekeeratud kiirendusega temperamentset tangopala kui nukravõitu ballaadi, ühtviisi kirglik ning emotsionaalne on esitus mõlemal juhul.

Uuenduslikku on ansambli muusikas palju, kuid pöördumatult kaugele see traditsioonidest ometi ei lähe. Repertuaaris on palju puhast tangot, mis vaatamata esitajate antud väiksele rikastavale lisandile on peaaegu ehe. Äratundmisrõõmu tekitavad meloodiad, mida publik peastki teab, ja mitmekesised variatsioonid tuttavatel teemadel.

Kontsert sobib hästi nii uuendusliku muusika austajale, kui ka neile inimestele, kes hindavad vana klassikalist tangot. Quadro Nuevo on omanäoline ja mõjub ehedalt kõigi jaoks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt