Katsetades teadmiste poole Ahhaa näitusel

Mari Hiiemäe 09. mai 2008, 00:00

"Ahhaa, OOOOO!" väljapanekust suur osa on pärit Londoni Teadusmuuseumist, palju toredaid õppevahendeid on loodud ka spetsiaalse eesmärgiga Eestis kohapeal. Ahhaa teaduskeskuse ekspositsioonijuhi Kerly Ilvese sõnul saab külastaja näituselt vastuseid kõige mitmekesisematele küsimustele, mis sporditeema piires tekkida võiksid.

Tutvumist väärt on väljapanek mitmel põhjusel. Esiteks pakub see ohtralt proovimisvõimalusi, mis on juba iseenesestki lõbustav. Kohapeal saab mängida tennist-, jalg- ja korvpalli, saab kontrollida oma reaktsioonikiirust, tõmmata köit, osaleda ratastoolirallil ja katsetada mägironimist.

Lisaks toredalt veedetud ajale saab külastaja protsessi käigus ka targemaks. 1000 ruutmeetri suurune näituseruum on varustatud ohtrate infostendidega, millelt leiab teavet pakutud tegevuste õige soorituse ning selle kohta, mida katsetatuga seoses kõrva taha maksaks panna.

"Ahhaa, OOOOO!" näituseprogrammi on planeeritud töötoad ja loengud. Kui midagi segaseks peaks jääma, saab abi ja selgitusi viielt platsil viibivalt giidilt, kes huviliste küsimusi just ootavadki.

"Teaduskeskuste idee koosneb kahest poolest. Me paneme kokku meelelahutuse ja hariduse ja saame tulemuseks meelelahutuslikult hariva tegevuse," valgustas Ilves.

Kogupereüritusena planeeritud "Ahhaa, OOOOO!" pakub avastamisrõõmu igas vanuses huvilisele. Päris pisikesed vaimustuvad liu- ja ronimismäest ning olümpiamaskottide komplektist, veidi suuremad lapsed saavad pühenduda pallimängudele.

"Masinatest ei tarvitse kõik lapsed aru saada, aga palli löömiseks ei pea ju isegi lugeda oskama," julgustas Ilves ka pere kõige pisemaid kaasa võtma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing