Putin küttis Moskva börsil kliima kuumaks

Romet Kreek 09. mai 2008, 00:00

Venemaa peaministri kohale "kandideeriva" Vladimir Putini kõne riigiduumas tõi elevuse Moskva börsile.

Investorid leidsid üles idanaabri börsil arvutiklaviatuuri nupu, millele on kirjutatud buy.

Roheline nupp hakkas eriti kiiresti alla vajuma siis, kui Venemaa peaministriks saanud Putin ütles, et seoses Venemaa naftatoodangu vähenemisega peaks Venemaa võtma senisest väiksema osa nafta hinnast maksu näol endale ja jätma suurema tüki naftakompaniidele. Ehkki nafta- ja maagaasikompanid suplevad rahas, ei ole nad ühel või teisel põhjusel avanud rahakotiraudu uute puurtornide rajamiseks.

Tund aega pärast esinemist oli RTS-indeks tõusnud 2280 punktile, ületades küll juba eile 2200 punkti joone esmakordselt pärast jaanuari.

Analüütikud on vaimustuses - see ralli peaks edasi kestma. RTS-indeksi aastalõpu hinnasihi ootused on juba 3000 punkti kandis.

"Putini jutt prioriteetidest keskendus maksukoormuse alandamisele ja inflatsiooni ohjeldamisele," kommenteeris lühidalt Deutsche Banki Moskvas töötav peaökonomist Jaroslav Lissovolik Bne vahendusel. "Lisaks maksude alandamisest naftatootjatele kavatseb ta ka elustada finantssektorit, muutmaks Moskva maailma kontekstis regionaalseks finantskeskuseks. Plaanis on kärpida väärpaberitehingute maksu ning arendada tulevikutehingute turgu."

Gazpromi aktsia tõusis 5,8 protsenti, 14,70 dollarile, Lukoili oma 6,4 protsenti, sajale dollarile.

Laiemast Vene turu liikumistest osa saamise lihtsaim viis on fondide kaudu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing