Romet Kreek • 8. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Selle kevade varaärkaja Arco Vara

Majanduskasv aeglustub, inflatsioon on kõrge, kinnisvaraturg liigub allapoole - kõik need asjaolud olid investoritele kui hane selga vesi.

Arco Vara aktsia, millel tuleval kuul täitub aasta börsil, kallines eile märkimisväärse käibega. Kinnisvaraarendaja aktsia tõusis 1,2 protsenti, 12,83 kroonini ehk 1,23 euroni. Aktsia käibeks tuli 10,7 miljonit krooni. Sellest suurem käive oli aktsial viimati 21. veebruaril.

Aktsia graafikut vaadates võiks seda võrrelda kiirlaskumisega. Võimalik, et investorid või spekulandid leidsid, et kinnisvaraturul on veri juba põlvini, aeg aktsiat osta.

Tallinki aktsia jätkas ülesmäge rühkimist, ehkki tempo ei olnud see, mis päev varem. Laevakompanii aktsia hind tõusis eile 1,3 protsenti, 12,20 kroonile ehk 0,78 eurole. Eilseks käibesaagiks tuli 107 tehingust 20,7 miljonit krooni.

Paistab, et julged investorid püüavad põhja. Kellel on aega raha aktsiatesse kümneks aastaks investeerida ning keda vahepealsed aktsiaturu uperpallid ei kohuta, siis praegu ostmine ei tundugi väga hirmuäratav idee. Mina veel kätt valgeks teha ei julge.

Nagu legendaarne Suurbritannia peaminister Sir Winston Churchill ütles: pessimist näeb raskusi igas võimaluses, optimist näeb igas raskuses võimalust. Ta ei öelnud seda börsi ega investeerimise kohta, kuid mõte kehtib ka börsil. Halvad ajad on head ostmiseks, head ajad müümiseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt