Üks valus kärbe

Raivo Sormunen 09. mai 2008, 00:00

Viimase kaheksa aasta jooksul kolmekordistunud riigi tulude maht on tekitanud niivõrd tugeva õnnetunde, et osa poliitikuid hõljub endiselt veel pilvedes. Ehkki alles sai eelarvest jupp maha lõigatud, näitab aprillikuu maksude nõrk laekumine, et sügisel peab riik taas panema käe eelarve külge.

Aprillis langes Eesti tööstuses tootmismaht tervelt 10%. Selle kümnendi kiireim langusnumber nõuab ka kümnendi konservatiivseimat käitumist.

Tarbimisralli pidurdumine on oma sügava jälje andnud maksutulude laekumisse. "Vaatamata" sellele, et kaup ja teenused on aastaga muutunud üle kümnendiku võrra kallimaks, on praeguseks laekunud käibemaksu üle poole miljardi krooni vähem kui aasta eest.

Kui loota, et maksude laekumise kasvutempo jääb aasta lõpuni praeguse tasemeni, siis suudaks maksudega napilt rahuldada praeguse negatiivne eelarve vajadused. Aga sotsiaalmaksu laekumise kasv pole veel pidurduma hakanud. Õige aeg oleks karmikäeliselt eelarvet kärpida kohe ja nüüd. Parem tunda lühiajalist valusööstu kui jääda pikaks ajaks vaikselt piinlema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing