Madridi ehitatakse hapnikku ja energiat tootvad õhumetsad

09. mai 2008, 12:43

Madridi plaanitakse ehitada rohelised
paviljonid, mis peaks oluliselt mõjutama linna kliimat. Lisaks roheluse
toomisele linnatänavatele toodavad „õhupuud” energiat ja hapnikku.

Hiiglaslik paviljon koosneb ümbertöödeldud tööstusjääkidest ehitatud sõrestikust ja tasanditest, millele pannakse kasvama suurtes kogustes taimi. Katusel asuvad päikesepaneelid, mille toodetav energia müüakse kohalikku elektrivõrku. Sellest saadud raha kasutatakse õhupuude hooldamiseks, seega on süsteem täiesti isemajandav. Teiseks kõrvalproduktiks on loomulikult hapnik, mistõttu ehitised ongi nimeks saanud „õhupuud”, kirjutas Inhabitat.

Lisaks tänavate kaunistamisele on tehislikest metsasaludest kohalikele elanikele kasu ka muul viisil. Puid ümbritsev keskkond on looduslikult konditsioneeritud ning jahedam, mis on kuumal Hispaania suvepäeval väga mõnus. Järgnevate aastate jooksul plaanitakse õhupuid püstitada mitmetesse paikadesse Madridis.

Kergest materjalist valmistatud struktuure on ka lihtne ümber paigutada, kui neid peaks vaja olema mõnes teises kohas. Suviti võiks selliseid ehitisi püstitada kõikjale suuremate linnade keskustesse, kus nad jahutaks ümbrust ning toodaks lisaks keskkonnasõbralikult elektrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2008, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing