Stockholmi börs 2008: 8 lahkujat, 2 tulijat

Agnes Ojala 09. mai 2008, 18:00

Aasta algusega on Stockholmi börsilt
lahkunud kaheksa ettevõtet, juurde on tulnud aga vaid kaks uut firmat.
Võimalikke lahkujaid aga on veel mitu.

Täna on viimane kauplemispäev meditsiiniettevõttel Nobel Biocare, peagi on nimekirjast kadunud ka teine meditsiinile keskendunud firma Human Care, mille suuromanik Bruce Grantile kuulub nüüd 70% aktsiatest, kirjutas di.se.

Lisaks ootavad kaks IT-firmat, Sigma ja TietoEnator, mai keskpaigas ülevõtmispakkumist. Ka nemad võivad seega börsilt väljuda.

Samal ajal on Stockholmis börsile tulnud vaid kaks uut firmad, frantsiisiettevõte NSP ja keskkonnatehnika ettevõte Morphic.

„Uute IPOde osas on kõikjal Euroopas olnud väheaktiivne aeg. See on ilmselgelt seotud raske turuolukorraga,“ ütles Põhjamaade börsi Nasdaq OMXi asetegevjuht Jenny Rosberg.

Sel aastal Stockholmi börsilt lahkunud ettevõtetest on enamik üle ostetud ja erakätesse läinud.

18. jaanuaril ostis soomlaste Stockmann ära Lindexi. Kaks nädalat hiljem lahkus masinatootja KMT, mille haaras enda kätte norrakate suurem Nordstjerna. Märtsis-aprillis ostsid Šveitsi firmad Maus Fréres ja Gemed ära vastavalt internetimängude ettevõtte Boss Media ja rõivafirma Gant. Aprilli lõpus jättis Stockholmi börsi seljataha IT-firma Telelogic, mis liitus IBMiga. Eelmise nädala reedel oli viimane kauplemispäev IT-firmale Switchcore ja samal päeval lõpetas iseseisva kaubeldava aktsiana OMS, mis kuulub nüüd Ameerika börsifirma Nasdaq OMX koosseisu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2008, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing