Eesti Ehitus kasvulainel

"Oleme püüdnud kodutöö korralikult ära teha ning ehkki viimaste perioodide kasumimarginaale on üha keerulisem tagada, pole liigseks pessimismiks siiski põhjust. Ootamas on mitu mahukat projekti ja usin töö nende kallal käib," ütles Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink.

"Alanud aasta esimese kvartali tulemustega võib igati rahule jääda. Oluliselt muutunud turuolude valguses valmistab aga suurimat heameelt lepingutega kaetud teostamata tööde portfell, mis täienes möödunud kvartalis mitme mahuka infrastruktuuriobjekti võrra, nagu Rõhu-Puhja riigimaantee taastusremont ja Paldiski Lõunasadama 8. ja 9. kai ehitus," ütles Vink.

Kvartalilõpu seisuga oli kontserni tellimusteraamatu maht 3,4 miljardit krooni, mida on pisut enam kui aastatagune 3,2 miljardit krooni.

Trigon Capitali fondihaldur Heiti Riisberg ütles, et esmapilgul tunduvad Eesti Ehituse tulemused tugevad. "Firma on kasvatanud käivet 38% ning suutnud ka marginaale parandada. Positiivne on ettevõtte jätkuvalt tugev tellimusteraamat, mis annab põhjust oodata tugevaid müügitulemusi ka lähitulevikus," märkis Riisberg.

"Lähituleviku arengute osas oleme Eesti Ehituse suhtes turu keskmisest positiivsemad. Ettevõtte likviidus on tugev ning varudes pole suuri elamuarendusprojeke, mis võiksid põhjustada ümberhindluskahjumeid. Samuti on Eesti Ehitus hoidnud elamuehituse osakaalu alla 15 protsendi, mis tänases turusituatsioonis on kindlasti hea," nimetas Riisberg Eesti Ehituse tugevaid külgi. "Meie arvates on aktsia hind atraktiivne," lisas fondihaldur.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt