Elcoteq koondab Tallinnas töötajaid

Anne Oja 12. mai 2008, 00:00

Elcoteqi kommunikatsioonijuht Jaanus Pauts ütles aripaev.ee-le, et koondatavad 28-29 inimest on teenistujad ehk valgekraed. Osaliselt tasustatud puhkusele saadetakse aga nii valgekraesid kui ka liinitöölisi.

Pauts märkis, et Elcoteqi juhtkond osales reedel koosolekul, kus teavitati töötajaid koondamistest ning osaliselt tasustatud puhkusele saatmisest. "Kuna ärivaldkonnad on muutunud, toimuvad muudatused kogu korporatsiooni tasandil," rääkis Pauts.

Elcoteqi kliendid on lubanud, et tootmismahud hakkavad taas kasvama septembris. Kui vaja, kutsub elektroonikatootja töötajad puhkuselt tagasi varem, märkis Pauts.

Elcoteq Tallinna juht Heikki Mäki ütles, et elektroonikatootja töötajad võtsid informatsiooni koondamistest ja sunnitud puhkusele saatmisest vastu rahulikult.

"Nad said olukorrast aru. See on normaalne, et ettevõtted muutuvad, kui keskkond muutub. Polnud pisaraid, agressiooni ega paanikat," rääkis Mäki vahetult pärast koosolekut, kus oli töötajaile ümberkorraldusi tutvustanud.

"Usun, et see ei mõjuta elektroonikasektorit väga palju," vastas Mäki palvele kommenteerida USA kinnisvaraturu, finantskriisi ja jaheneva majanduse mõjusid. Mäki sõnul ei loobu tarbijad mobiiltelefonidest ja muust elektroonikast ka rasketel aegadel.

Elcoteq on praeguseks müünud tehased Venemaal ja Saksamaal. Eesti ja Mehhiko tehastes käivad ümberkorraldused, mis muudavad tootmise efektiivsemaks ning odavamaks.

Pautsi sõnul pole teemaks, et Eesti tehas kinni pandaks. "Pigem tuleb siia Euroopa efektiivseim tehas, Elcoteq tahab olla lõppturule võimalikult lähedal," märkis ta.

Kuna tootmismaht kõigub tugevalt, soovib Elcoteq ajada paindlikku tööjõupoliitikat, teatas Elcoteq SE börsile. Sundpuhkus võimaldab vajadusel töötajad kiiresti tootmisliinide taha kutsuda, selgitas Elcoteq SE investorsuhete direktor Minna Aila.

Tööinspektsiooni Põhja inspektsiooni juhataja Virge Messer ütles, et Elcoteqi taotlus töötajaid osaliselt tasustatavale puhkusele saata tuli neile reede pärastlõunal. "Peame taotluse läbi vaatama nädala jooksul," rääkis Messer. Tõenäoliselt langetab tööinspektsioon otsuse 19. maiks.

"Koondamisi meiega ei kooskõlastata, kui tegu pole just töötajate usaldusisikuga," märkis Messer

Tänavu on Elcoteq töötajate usaldusisikute koondamiseks küsinud luba kolmel korral, tööinspektsioon selle loa ka andis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing