Linnajuhid avamiseufoorias

Kadri Jakobson 12. mai 2008, 00:00

Näiteks meisteravaja Tallinna linnapea Edgar Savisaar avas mullu suvel Smuuli tee viadukti, Nõelasilma värava vanalinnas ja Harju haljasala.

Tallinna linnapea abi Oksana Voronkova sõnul tuleb nädalas linnapeale keskmiselt 15 kutset. "Linnapead kutsutakse vastuvõttudele, esinema seminaridele, samuti tuuakse kontserdi- ja teatripileteid esietendustele," ütleb ta.

Linnavalitsuse nõunik Liina Oja ütleb, et üritustel-avamistel osalemine oleneb eeskätt linnapea töögraafikust. "Oleneb ka kutsujast, kui hästi on ta üritust reklaaminud. Selge, et valimisaastal on avamisi rohkem," lausub ta.

Valimiste künnisel oli õnn linnapea olla Jüri Ratasel, kelle koduleheküljel on terve galerii pilte igasugustelt avamistelt.

Ratas on linnapeana avanud näiteks Kloostrimetsa jalgrattatee, üliõpilasmaja, liuvälja, Tartu maantee remondi, heakorrakuu, Kadrioru purskkaevu. Mullu veebruaris avas Ratas Nõmme keskuses "uue disainiga kaasaegse ajanäitaja, mis on hästi nähtav ja mitmelt poolt vaadatav".

Abilinnapea Kaia Jäppinen on avanud Inglise Kolledžis matemaatikaolümpiaadi ja tae kwon do Euroopa meistrivõistlused Saku Suurhallis.

2005. aasta augustis sai Mustamäe linnaosavalitsuse maja soojendusega trepi. Linnaosavanem Kalle Mihkels parafraseeris avamisel Neil Armstrongi: "See on väike samm linnale, kuid suur samm linnaosavalitsuse külastajale."

Suhtekorraldaja Ivo Rull ütleb, et tänavu võib avamistesse suhtuda tolerantsemalt kui näiteks valimiste-eelsel ajal. "Kui avamine muutub valimiseelseks poliitiliseks populismiks, nagu see oli 2005. aastal, on see läila," ütleb Rull. "Samas, kui tegu on miljarditesuuruse investeeringu, sotsiaalselt tähtsa objektiga, on ministri või poliitiku kohus seal olla."

Rull lisab, et kahtlemata on avamas käidud mida iganes, kuid eriti kurioosne on selles vallas Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Ta on avanud velotakso hooaja, jalgpalliplatse, mänguväljakuid, munitsipaalmaju, oma partei hoone, majandusministrina Sõru sadama, Sakus postkontori, Aegna laevaliini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing