Elion: küberjulgeoleku tagab turvaline igapäevateenus

Mariliis Pinn 12. mai 2008, 11:38

Elioni infoturbejuht Aivo Jürgenson
kommenteeris Eesti küberjulgeoleku strateegiat, et küberjulgeolek ei
seisne vaid riiklikult tähtsate infosüsteemide turvamises, vaid pigem just
tavakasutajale suunatud igapäevaste teenuste turvalise toimimise tagamises.

"Need igapäevaselt vajalikud teenused tulevad nii ettevõtetelt kui ka avalikust sektorist," selgitas ta.

Ta leiab, et kõige olulisem on teavitada inimesi internetimaailma ohtudest ning sellest, kuidas neist hoiduda. "Kõik algab teadlikkusest ja suhtumisest. Kui kasvõi vaadata prügi mahapanekut metsa alla või punase tulega foori alt läbi kihutamist, siis see on ju seadusega keelatud, kuid päris paljusid ei näi see heidutavat. Kindlasti leitaks võimalus ka kohustuslikust viirusetõrjest loobuda, kui seda vajalikuks ei peeta," selgitas ta, et kohustuslik viirusetõrje ei parandaks olukorda.

Elion teeb tavakasutajate harimiseks koostööd Vaata Maailma SA-ga, olles selle üheks asutajaks, samuti oleme partnerid selle jätkuprojektis Arvutikaitse 2009. Koostöös Vaata Maailmaga anti veebruaris välja ka põhjalik internetiturvalisust käsitlev raamat „Arvutikaitse ABC“. Samuti pakub Elion nii tavakasutajatele kui ka ettevõtetele arvuti turvalahendust Arvutikaitse, mida tutvustab ka vastav veebileht (http://www.elion.ee/arvutikaitse).

"Kindlasti on võimalusi inimeste harimiseks ja kaitsmiseks veelgi, kuid siin kerkivad kohe kasutajate privaatsuse, informatsioonile juurdepääsu tsenseerimise küsimused ning kindlasti ka tehnilised jõudlusprobleemid," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing